کمیته استانی ساماندهی سگ‌های بلاصاحب راه اندازی شود
کمیته استانی ساماندهی سگ‌های بلاصاحب راه اندازی شود
شهردار رشت با بیان اینکه مشکل حضور سگ‌های بلاصاحب مختص رشت نیست، گفت: مشکل حضور سگ‌های بلاصاحب فقط مختص شهر رشت نیست و بسیاری از دیگر شهرهای استان نیز با آن مواجه هستند و برای رفع این مشکل نیازمند تشکیل کمیته استانی هستیم.
به گزارش تیتر گیلان، رحیم شوقی شهردار رشت ظهر امروز با حضور در جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تبریک پیشاپیش عید قربان اظهار کرد: جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب یکی از بزرگترین معضلات شهری است که البته فقط مختص شهر رشت نیست و بسیاری ازدیگر شهرهای گیلان نیز با آن مواجه هستند. وی با بیان اینکه جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب نیازمند یک سری اقدامات فرهنگی است، افزود: راه اندازی کمیته شهرستانی و استانی منجر می‌شود تا دیگر دستگاه‌های مسؤول در این حوزه نیز پای کار بیایند و البته طی یک سال اخیر اقدامات خوبی برای ساماندهی این حیوانات انجام شد که از آن جمله می‌توان به احداث سامان‌کده جدید در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد. شهردار رشت با اشاره به اینکه بابت رفع مشکلات ساماندهی سگ‌های بلاصاحب قول می‌دهم که طی دو ماه آینده اقدامات اساسی انجام شود، تصریح کرد: در خصوص پل‌های عابر پیاده مکانیزه رشت نیز تا پیش از این متولی مشخص وجود نداشت و حالا برای هر پل در رشت متولی مشخصی وجود دارد.شوقی با بیان اینکه بر طبق قرار دادی که منعقد شده باید پل‌های مکانیزه نظافت شوند، گفت: طبق قرار دادی که اخیرا منعقد شد اگر پیمانکار به تعهداتش عمل کرد، به همکاری با وی ادامه می‌دهیم و در غیر این صورت نیز بر اساس قانون عمل می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات پیاده راه فرهنگی رشت نیازمند همراهی تمامی دستگاه‌ها است، بیان کرد: تا زمانی که حمایت دیگر دستگاه‌ها در این باره نباشد مجموعه مدیریت شهری رشت نیز به تنهایی قادر به رفع تمامی مشکلات نیست. شهردار رشت با بیان اینکه مشکلات میدان فرزانه رشت نیز در دست بررسی است گفت: امیدوارم موارد مربوطه نیز به زودی اجرایی و مشکلات میدان فرزانه نیز برطرف می‌شود.