آغاز عملیات اجرایی برای افزایش ظرفیت پست برق لیسار
آغاز عملیات اجرایی برای افزایش ظرفیت پست برق لیسار
با توجه به رشد بار روزافزون و تامین برق پایدار منطقه لیسار شهرستان تالش، پروژه افزایش ظرفیت پست لیسار آغاز شد.
به گزارش تیتر گیلان، محمد افتخاری معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرح از پروژه‌های ضروری شرکت می‌باشد اظهار کرد: پروژه افزایش ظرفیت پست لیسار با هدف افزایش ضریب اطمینان شبکه و برقرسانی پایدار به مشترکان شهر حومه در حال اجرا می‌باشد.
وی با اشاره به احداث پست تازه تاسیس لیسار گفت: با توجه نیاز منطقه لیسار، پست ۶۳.۲۰ کیلوولت لیسار در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری رسید اما رشد و توسعه سریع شهرنشینی و مراکز صنعتی موجب شد تا این پست نتواند پاسخگوی تامین برق منطقه لیسار باشد.
معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه برای تامین پایدار انرژی برق و برآورده ساختن نیاز منطقه به انرژی برق، پروژه افزایش ظرفیت پست لیسار کلید خورده است، افزود: یک دستگاه ترانسفورماتور ۳۰ مگاولت‌آمپر جایگزین یک دستگاه ترانسفورماتور ۱۵ مگاولت‌آمپر موجود خواهد شد و ظرفیت توان الکتریکی پست، ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.
افتخاری با اشاره به نقش موثر این پروژه در رونق و توسعه منطقه لیسار بیان کرد: با اجرای این پروژه ظرفیت بخش فوق توزیع از ۱۵ مگاولت‌آمپر به ۳۰ مگاولت‌آمپر افزایش خواهد یافت و پیش بینی می‌شود این طرح قبل از اوج بار سال جاری در مدار قرار گیرد.