اهدای خون به نیت امام رضا(ع)
اهدای خون به نیت امام رضا(ع)
خادمیاران رضوی نه‌تنها در خراسان بلکه در هر جای ایران که باشند، حضورشان همچون خورشید گرمابخش است بدون مرز مهرورزی می‌کنند درست شبیه خادمیاران گیلان که خون خود را به نیابت از امام علیه‌السلام، اهدا کردند.
به گزارش تیتر گیلان، ایرانی‌ها اثر وضعی وجود مبارک امام رضا علیه‌السلام را در همه‌جا می‌فهمند و حس می‌کنند و هر جا که حضور پیدا کنند و پا در کوی یار بگذارند، یاد امام رضا را در دل خود زنده کرده و قلبشان، جای امام هشتم می‌شود.

نام امام رضا (ع) ورد زبان بیماران

ایران، خانه امام رئوف و شمس خراسان است و بیماران ایرانی وقتی پایشان به بیمارستان و کارشان به دکتر بیفتد، سریعاً نام امام رضا علیه‌السلام را به زبان می‌گیرند و «یا امام رضا»، «یا امام رضا» گویان، دوست دارند خداوند سلامتی را به‌واسطه این امام همام و مدافعان سلامت، به آن‌ها عطا کند.خـدّام حـرم امام رضا علیه‌السلام هم که مأنوس و مأجور با ایشان هستند، همّ و غـم زائران، مجاوران و مشتاقان امام هشتم را می‌فهمند و خودشان هم، همیشه در رفع‌ورجوع آن‌ها پیشگام و پیش‌قدم هستند؛ خدام الرضا، خود هم شافی و متبرک‌اند و وجودشان هم در هرجایی منشأ خیرات و برکات است.

خادمیاران رضوی، همچون خورشید گرمابخش‌اند

خادمیاران رضوی نه‌تنها در خراسان بلکه در هر جای ایران که باشند، حضورشان همچون خورشید گرمابخش است بدون مرز مهرورزی می‌کنند. خادمیاران گیلان هم همین‌طور؛ نمونه‌اش اهدای خون امروز آن‌ها به نیابت از امام رضا علیه‌السلام در اداره کل انتقال خون استان گیلان بود.خادمیاران رضوی میگویند «دلشان که هوای امام رضا که می‌کند، اختیار پا و قدم‌هایشان از آن‌ها سلب می‌شود. هر جا که حضور پیدا کنند، سعی می‌کنند به نیابت از امام رضا علیه اسلام، خدمتی از آقا برجای بگذارند تا امام رئوف، ضامن و شافی آن‌ها در قیامت باشد.»به گفته خادمیاران رضوی، هرروز که خورشید خراسان از شرق پر می‌کشد و به آن‌ها می‌تابد، کبوتر دلشان هم پر می‌کشد و آرام و قرار ندارد. آن‌ها میگویند «شوق دلشان به عشق امام رضا، یک روز در خدمت بی‌منت در کاروکاسبی آن‌ها جلوه می‌کند و روزی هم در اهدای خون و خدمت به هم نوع سر از پا نمی‌شناسد.»

اهدای خون به نیابت از امام رئوف

لایق برحق دبیر کانون‌های خدمت رضوی شهرستان رشت هم می‌گوید: «خادمیاران رضوی و یاوران شهرستان برای مشارکت در فعالیت‌های عام‌المنفعه‌ و امر حیات‌بخش اهدای خون به نیت امام مهربانی‌ها حضرت رضا (ع) در این مسیر گام برداشته‌اند.»به گفته وی، «نیاز به خون همیشگی است ازاین‌رو جمعی از خادمیاران رضوی به‌طور داوطلبانه جهت اهدای خون در مرکز انتقال خون استان حضور یافته و به رسالت خودشان عمل می‌کنند.»خوش به حال امام رضا با این خادمین افتخاری که در پویش اهدای نذر خون در طی سال مشارکت می‌کنند تا نیاز حیاتی بیماران و اقشار نیازمند مرتفع شود.

خادمیاران تکیه‌گاه بیماران

خادمیاران رضوی که روزی خودشان در حرم امام رضا علیه‌السلام همچون درماندگان، ملجأ و پناه گرفته بودند، امروز خودشان پناهگاه و تکیه کاه بیمارانی هستند که نیاز به خونشان دارند.از آستان امام رضا علیه‌السلام هر چه که می‌رسد بی‌شک، بدون واسطه از محضر خدا می‌رسد و خوشا به حال بیمارانی که خون نذری امام رئوف در رگشان وجود دارد.