مسئولی که کوتاهی کرده باید اشتباهش را بپذیرد و عذرخواهی کند
مسئولی که کوتاهی کرده باید اشتباهش را بپذیرد و عذرخواهی کند
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر یک مسئولی کوتاهی کرده باید آن را بپذیرد و از مردم عذرخواهی کند، گفت: باید با مردم صداقت داشته باشیم. اگر مردم صداقت ما را ببینند قطعا مثل ما مشکلات را تحمل می‌کنند.

به گزارش تیتر گیلان، آیت الله رضا رمضانی شامگاه یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ در مراسمی که با حضور جمعی از مردم آستانه اشرفیه در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، با اشاره به رابطه مردم و عالمان دینی، اظهار کرد: هر کسی در زندگی اگر نیازمند چیزی باشد به متخصص آن مراجعه می‌کند، در حوزه مسائل دینی نیز باید به کارشناس دینی که همان مراجع تقلید هستند، مراجعه کرد.

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ادامه به رابطه جامعه و امام اشاره و تصریح کرد: بعد از ائمه معصومین(ع) برخی افراد بودند که نقش حاکمیتی داشتند مانند امام راحل(ره) که سطح ارتباط میان مردم و عالمان دینی را بالا برد.

وی با اشاره به اینکه یک بخش عمده از دین، مسائل اجتماعی است، افزود: بخش دیگر آن تعلیم و تربیت، بخش دیگر تلاوت قرآن و بخش دیگر نیز نفسیر دین است.

آیت‌الله رمضانی، روزه و زکات را نوعی تربیت برای انسان دانست و تاکید کرد: روزه تجربه نیازمندان و گرسنگان را به انسان نشان می‌دهد و زکات نیز روحیه سخاوت و بخشش را در انسان تربیت می‌کند.

عضو خبرگان رهبری در پاسخ به شبهه “هر پرچمی که قبل ظهور برافراشته شود باطل است”، گفت: اینکه این حدیث متعلق به چه دوره‌ای است و یا آن پرچم چه باشد مهم است؛ آیا پرچم حق است یا باطل؟ نظام اسلامی در راستای تحقق امر ظهور و تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) تشکیل شده و حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه برای پیاده کردن احکام دینی باید یک حکومت ایجاد شود، خاطرنشان کرد: دین اسلام در مقابل خودکامه و ستم‌گر می‌ایستد و مقابله می‌کند. ما باید یک فهم درست از دین داشته باشیم.

آیت‌الله رمضانی در ادامه با اشاره به اینکه امروزه در اصلی‌ترین خیابانهای آمریکا و کشورهای اروپایی روز عاشورا عزاداری ۲ تا ۵ هزار نفری برگزار می‎شود، تصریح کرد: برخی درصدد تعطیلی دین برآمدند ولی می‌بینیم که نتوانستند.

نماینده دوره پنجم و نامزد دوره ششم مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما باید اسلام جامع را عهده‌دار شویم، گفت: امروز همه ما امانت‌دار این کار بزرگ هستیم، برای انقلاب شهدای زیادی داده شد. شهدای جنگ تحمیلی، مدافعان حرم و مدافعان سلامت همه شهید شدند تا انقلاب سرپای خود بایستد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه دشمنان در طول مدت پیروزی انقلاب اسلامی، فتنه‌های گسترده‌ای انجام دادند ولی به برکت وجود امام و رهبری و پاک‌ترین خون شهدا و ایمان راسخ ملت مؤمن، وفادار و سیاست‌مدار، این انقلاب سربلندتر از گذشته به راه خود ادامه می‌دهد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان منتظر هستند تا نتیجه جنگ ترکیبی به کجا می‌رسد، افزود: در این برهه حساس، حضور در انتخابات یک واجب عینی است. هر رأی، یک موشک به سمت دشمن است.

وی با تاکید بر اینکه مهم اصل حضور در انتخابات است، گفت: ما هیچ وقت ادعا نکردیم که احکام اسلامی به شکل دقیق در حال پیاده شده است؛ ما مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی، بیکاری و … داریم ولی باید مشکلات را حل کنیم.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه عده‌ای غرب را بهشت و بدون هرگونه ایراد و مشکل نشان می‌دهند، خاطرنشان کرد: بهشت‌پنداری غرب، یک توهم است.

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: برخی چون مطلع نیستند این حرف‌ها رو می‌زنند. دشمن با این حرف‌ها می‌خواهد به انقلاب ضربه بزند.

وی با بیان اینکه امروز اسلام یک قدرت شد و الان دارد در دنیا حرف می‌زند، افزود: اسلام قدرت فراگیر دارد و این قدرت باعث شد که شوروی به زباله‌دان تاریخ سپرده شود.

آیت‌الله رمضانی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب بلوک شرق و غرب بود اما الان فقط نظام استکبار است. در حال حاضر تنها قدرتی که می‌تواند در مقابل نظام سلطه بایستد و مقابله کند، اسلام مدنظر امام خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: اسلامی که در آن هم خدمت، هم محبت و هم عقلانیت و مقاومت در برابر ظلم و ستم است باید معرفی شود. امام خمینی(ره) به اسلام شوکت و عظمت داد.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه جایی که اشتباه کردیم باید بگوییم اشتباه کردیم، افزود: اگر یک مسئولی کوتاهی کرده باید آن را بپذیرد و از مردم عذرخواهی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید با مردم صداقت داشته باشیم. اگر مردم صداقت ما را ببینند قطعا مثل ما مشکلات را تحمل می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: مسئولین باید در میدان حضور داشته باشند، خود را وقف مردم کنند. باید از این چهار سال فرصت نمایندگی، برای خدمت به مردم استفاده کنند.

پایان پیام/