فقط ۱۰ درصد سالمندان گیلان بیمه نیستند
فقط ۱۰ درصد سالمندان گیلان بیمه نیستند
مدیرکل بیمه سلامت گیلان می‌گوید اغلب سالمندان زیرپوشش چتر بیمه‌ای سازمان‌های بیمه‌گر قرار دارند و تنها حدود 10 درصد از جمعیت سالمندی هستند که فعلاً تحت هیچ پوشش بیمه‌ای نیستند

لزوم حمایت بیمه‌ای از جمعیت سالمند در گیلانسالمندان مستعد بیماری هستند و اغلب به بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج مبتلا می‌شوند.

حمایت بیمه‌ای از سالمندان، مراقبت و درمان آن‌ها از سیاست‌ها و رویکردهای مثبت دولت سیزدهم است و خوشبختانه سازمان بیمه سلامت نیز در این حوزه پیشگام و حامی جمعیت سالمندی است.

به گفته محمود عاطف راد مدیرکل بیمه سلامت گیلان، از جمعیت ۴۲۲ هزار نفر سالمند شناسایی شده در استان، بیش از ۲۴۰ هزار نفر یعنی بیش از ۵۰ درصد آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان می‌گوید اغلب سالمندان زیرپوشش چتر بیمه‌ای سازمان‌های بیمه‌گر قرار دارند و تنها حدود ۱۰ درصد از جمعیت سالمندی هستند که فعلاً تحت هیچ پوشش بیمه‌ای نیستند در حالیکه بیمه سلامت آماده بیمه‌گری سالمندان است و طی تفاهم‌نامه بیمه سلامت با بهداشت استان، این روند تسهیل نیز شده است.

نکته حائز اهمیت اینکه همه روستائیان اگر زیر دهک پنج درآمدی باشند، رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر نیز سالمندان زیر پنج دهک درآمدی، بیمه سلامت برای آن‌ها رایگان و برای دهک بالای پنج، ۸۰ درصد تخفیف داده می‌شود.