مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از راه‌اندازی ۴۱ سایت نسل پنجم شبکه تلفن همراه در استان طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: اعتبار سایت‌های راه‌اندازی شده در ۹ شهرستان گیلان از محل اعتبارات داخلی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بوده است.

به گزارش تیتر گیلان، سعید زاهدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان امروز در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی ۴۱ سایت نسل پنجم شبکه تلفن همراه در استان طی یک سال اخیر خبر داد و اظهار کرد: ۲۴ فقره از این سایت‌ها توسط همراه اول و ۱۷ سایت توسط ایرانسل راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه سایت‌های راه‌اندازی شده از نسل ۵G بوده، افزود: سایت نسل پنجم همراه در شهرهای رشت، انزلی، ماسال، آستارا، تالش، سیاهکل، صومعه‌سرا، لاهیجان و لنگرود راه‌اندازی شده‌اند.

به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، اعتبار سایت‌های راه‌اندازی شده در ۹ شهرستان گیلان از محل اعتبارات داخلی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بوده است.

زاهدی با اشاره به مزیت‌های سایت‌های نسل پنجم، خاطرنشان کرد: نسل‌ پنجم ‌تلفن‌ همراه دارای مزایایی‌ نظیر سرعت‌ بیشتر، تأخیر کمتر، تعداد و تراکم بالاتر و شبکه پایدار است که این مزایا به مدیریت خدمات حیاتی، دستیابی به پهنه باند سریع‌تر در همه‌جا و بهره‌گیری از اینترنت اشیای انبوه منجر می‌شود.

به گفته وی، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال چهار سایت همراه اول و سه سایت ایرانسل نسل پنجم با بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در استان راه‌اندازی می‌شود.

پایان پیام/