آغاز عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب در مجاورت نهر نخجیرکلایه لاهیجان
آغاز عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب در مجاورت نهر نخجیرکلایه لاهیجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از آغاز اجرای عملیات پروژه خط انتقال فاضلاب در جوار نهر نخجیرکلایه شهرستان لاهیجان خبر داد.

علیرضا غیاثی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر گیلان از آغاز اجرای عملیات پروژه خط انتقال فاضلاب در جوار نهر نخجیرکلایه شهرستان لاهیجان خبر داد.

وی با بیان اینکه پروژه احداث خط انتقال بتنی فاضلاب در جوار نهر نخجیرکلایه لاهیجان، باهدف ممانعت از ورود فاضلاب به این نهر قدیمی و افزایش ظرفیت فاضلاب پذیری تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرستان انجام می‌شود، افزود: این پروژه به طول ۸۳۴ متر با لوله‌های بتنی ۶۰۰ میلی‌متری به همراه ساخت ۱۷ واحد منهول در دست اجرا بوده و عملیات لوله‌گذاری آن پس از اخذ مجوزهای لازم شروع شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان، اتمام این پروژه علاوه بر بهره‌مندی ۲۰ هزار نفر از نتایج اجرای آن، به لحاظ زیست‌محیطی، با توجه به اهمیت جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب مناطق منتهی به نهر نخجیرکلایه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

غیاثی با بیان اینکه بهره‌برداری از این خط ۶ ماه طول می‌کشد، افزود: مبلغ اولیه قرارداد اجرای این پروژه حدود ۵۹ میلیارد ریال بوده و علاوه بر آن برای خرید لوله‌های موردنیاز در این پروژه نیز بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال هزینه برآورد شده است.

پایان پیام/