ضرغامی: نگذارید سوداگران باغات چای و اراضی کشاورزی را شخم بزنند!
ضرغامی: نگذارید سوداگران باغات چای و اراضی کشاورزی را شخم بزنند!
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با انتقاد از وضعیت ویلاسازی در گیلان گفت: سرسبزی و طراوت گیلان مهم‌ترین مزیت است، لذا نباید اجازه داد سوداگران ثروت و قدرت باغات چای و مزارع گیلان را شخم زده و ویلاسازی کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید عزت‌الله ضرغامی عصر امروز در مراسم اختتامیه نخستین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در گیلان در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه بین‌ مسؤولان دولتی و مجمع نمایندگان گیلان در حوزه گردشگری هم‌افزایی خوبی وجود دارد، اظهار کرد: گیلان به لحاظ گردشگری یکی از استان‌های پیشرو است به همین منظور در آینده‌ای نزدیک جلسه‌ای با استاندار و مجمع نمایندگان گیلان برای بررسی مشکلات حوزه گردشگری در این استان خواهیم گذاشت.

وی گیلان را ویترین ظرفیت‌های گردشگری کشور معرفی کرد و افزود: سرمایه‌گذاری در استانی مانند گیلان که همچون ایرانی کوچک و ویترینی برای ایران بزرگ می‌باشد بسیار ارزشمند بوده و به رشد اقتصادی این استان کمک می‌کند.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر لزوم توجه به مزیت‌های گردشگری در استان گیلان بیان کرد: مزیت‌های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی گیلان بسیار زیاد است و این استان در عرصه‌های مختلف جزو اولین‌ها است که اگر به‌ آن توجه شود می‌توان به موفقیت‌های بزرگ دست یافت.

ضرغامی با بیان اینکه بخش اعظمی از مهمترین اختیارات وزارت خانه به ادارات کل در کشور تفویض شده است، گفت: برخورداری از مزیت‌ها، مهم‌ترین مؤلفه سرمایه‌گذاری در گردشگری است لذا باید گره‌های اداری در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری را برطرف کرد.

وی با گله‌مندی از وضعیت موجود در نظام اداری کشور در حوزه سرمایه‌گذاری افزود: گره‌های موجود در بخش اداری و در حوزه سرمایه‌گذاری زیاد است و همین امر جلوی انجام کارهای زیربنایی در حوزه گردشگری و تاریخی را گرفته است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه هر پرونده‌ای که برای اخذ تسهیلات تبصره ۱۸ تشکیل شود مورد قبول واقع می‌شود، گفت: در این خصوص و با تلاش‌های صورت گرفته ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش تبصره ۱۸ تخصیص یافته است.

ضرغامی مانع‌زدایی را یکی از اهداف دولت سیزدهم برشمرد و تصریح کرد: مانع‌زدایی، رویکرد دولت سیزدهم است، لذا تسهیل بخشی سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری یکی از اهداف دولت بوده و در این راستا اقدامات عاجلی اتخاذ شده است.

وی با تاکید بر اینکه حل مشکلات اداری و اجرایی در حوزه سرمایه‌گذاری باید در استان‌ها صورت گیرد، افزود: مدیران باید تمام وقت خود را برای سرمایه‌گذاران صرف کنند زیرا در این صورت هیچ توسعه‌ای در کشور انجام نخواهد پذیرفت.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه حضور میلیونی گردشگران در استان گیلان نشان دهنده ظرفیت این استان در حوزه گردشگری است، گفت: با همت مسوولان، زیرساخت‌های گردشگری در گیلان باید تقویت شود زیرا این استان با این وضعیت زیرساخت در حوزه گردشگری جوابگوی این حجم از مسافر و گردشگر نیست.

به گفته ضرغامی، مردم احتیاج به فضای شادی و سرگرمی دارند ولی در حوزه شهربازی و پارک‌های تفریحی با کمبود مواجه هستیم که به این منظور باید جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران برگزار شود.

وی با انتقاد از وضعیت ویلاسازی در استان گیلان بیان کرد: سرسبزی و طراوت گیلان مهم‌ترین مزیت است لذا نباید اجازه داد سوداگران ثروت و قدرت باغات چای و مزارع گیلان را شخم زده و ویلاسازی کنند.

  • نویسنده : فاطمه رشیدی
  • منبع خبر : خبرگذاری فارس