گره کور کتابخانه مرکزی رشت را بگشایید!
گره کور کتابخانه مرکزی رشت را بگشایید!
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با درخواست از استاندار گیلان برای حل مشکل بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی رشت، دستگاه‌های متولی را برای رفع اختلافات میان دستگاهی برای گشایش گره دشوار بهره‌برداری از پروژه فرهنگی دعوت کرد....

 

به گزارش خبرگزاری تیتر گیلان، یاسر تقوی امروز در آئین تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجین برگزیده کتاب گیلان در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه امیدوارم این هفته، آغاز اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی درخورشان مردم شریف استان گیلان باشد، اظهار کرد: از استاندار گیلان به دلیل حمایت‌های فراوان وی از فعالیت‌های مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان گیلان قدردانی می‌کنم.

وی تشکیل هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور چهره‌های شاخص نظام را نشان دهنده اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی و مجموعه نهاد توصیف کرد و تمدن‌سازی شیعی به منظور گسترش بصیرت در جامعه را از اهداف این مجموعه فرهنگی برشمرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با انتقاد به رویکرد برخی از مسؤولین استانی از اقدامات مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان، به فعالیت‌های فرهنگی این مجموعه در گیلان اشاره کرد و افزود: ۲۴۰ کتابدار استان گیلان در ۸۵ باب کتابخانه عمومی مشغول خدمات‌رسانی فرهنگی به مردم گیلان هستند و بخشی از برگزیدگان این مجموعه امروز و در سی امین دوره هفته کتاب و به نمایندگی از سوی دیگر همکارانم تجلیل خواهند شد.

تقوی با اشاره به برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به عنوان محرک اصلی فعالیت‌های کتابخانه‌ها بیان کرد: این جلسات در گذشته کارکرد اصلی خود را نداشته و نتایجی در بر نداشت و از استاندار گیلان درخواست دارم نسبت به اهمیت این جلسات تصمیمات و دستورات جدی صادر کنند.

 

وی با درخواست از استاندار گیلان برای حل مشکل بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی رشت، دستگاه‌های متولی را برای رفع اختلافات میان دستگاهی برای گشایش گره دشوار بهره‌برداری از پروژه فرهنگی دعوت کرد.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان توجه به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی از محل درآمد شهرداری‌ها را امری مغفول مانده از سوی شهرداری‌های استان دانست و تصریح کرد: شهرداران مکلفند نیم درصد از درآمد شهرداری را به این اداره کل تخصیص دهند اما متاسفانه در سنوات گذشته بدلیل کم‌کاری شهرداران وعدم همراهی آنان از سال ۹۳ تاکنون، ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار از این محل برای توسعه، تجهیز و انجام فعالیت‌های فرهنگی در استان را از دست داده‌ایم.

 

  • نویسنده : فاطمه رشیدی
  • منبع خبر : خبرگذاری فارس