نقش مجتمع تحقیقاتی سازمان انرژی اتمی گیلان در درمان سرطان/ پلاسما در خدمت درمان تومورهای سرطانی و دیابت
نقش مجتمع تحقیقاتی سازمان انرژی اتمی گیلان در درمان سرطان/ پلاسما در خدمت درمان تومورهای سرطانی و دیابت
رئیس سازمان انرژی اتمی یکی از تأثیرات مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی و پرتودهی سازمان انرژی اتمی در استان گیلان را درمان سرطان عنوان کرد و گفت: مقرر شد مرکز فناوری پلاسما برای درمان تومورهای سرطانی و دیابت مورد استفاده قرار گیرد...

به گزارش تیتر گیلان، محمد اسلامی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان قابلیت رسیدن به قطب ایجاد فناوری هسته‌ای را دارد، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در چندسال گذشته مقدمات ایجاد مجتمع صنعتی، تحقیقاتی، آموزشی و خدماتی انرژی اتمی در گیلان فراهم شده است.

وی با اشاره به حوزه‌های فعالیت مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی سازمان انرژی اتمی در گیلان گفت: این مجتمع در دو محور اصلی پرتودهی و پلاسما فعالیت خواهد کرد که به در بخش مواد غذایی، پزشکی و درمانی بسیار اثر بخش بوده و به توسعه بهداشت و درمان در گیلان کمک می‌کند.

به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی، مرکز صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی و پرتودهی سازمان انرژی اتمی در استان گیلان در زمینی به مساحت ۴۴.۷ هکتار احداث شده و قرار است نسبت به پرتودهی مواد پزشکی، هسته‌ای و مواد غذایی اقدام کند.

اسلامی یکی از تأثیرات مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی و پرتودهی سازمان انرژی اتمی در استان گیلان را درمان سرطان دانست و بیان کرد: مقرر شد مرکز فناوری پلاسما برای درمان تومورهای سرطانی و دیابت مورد استفاده قرار گیرد…

  • نویسنده : فاطمه رشیدی
  • منبع خبر : خبرگذاری فارس