ضرغامی: گیلان مناسب‌ترین استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است!
ضرغامی: گیلان مناسب‌ترین استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است!
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه گیلان یکی از مناسب‌ترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را دارد، گفت: باید با سرمایه‌گذاری و برداشتن موانعی که در طول‌های گذشته برای سرمایه‌گذاران مانع ایجاد کرده شاهد رونق این استان باشیم...

به گزارش تیتر گیلان، عزت‌الله ضرغامی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حوزه گردشگری در حوزه آبی، ساحل‌سازی در کنار دریا و رودخانه بسیار مهم است، اظهار کرد: رودخانه چاف و چمخاله به طول پنج کیلومتر به دریا منتهی می‌شود که موقعیت خوبی را برای گردشگری دارد و از مزیت‌های گیلان می‌تواند باشد.

وی با بیان اینکه از طول مسیر رودخانه چمخاله به سمت دریا بازدید کرده‌ام، گفت: شهرداری چاف و چمخاله ساحل‌سازی موقتی را در این بخش انجام داده‌اند و با توجه به ظرفیت موجود، این منطقه ارزش سرمایه‌گذاری بیشتری دارد که به جذب توریست نیز کمک می‌کند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه گیلان یکی از مناسب‌ترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را دارد، افزود: همه مناطق این استان بکر و خدادادی است و باید با سرمایه‌گذاری و برداشتن موانعی که در طول‌های گذشته برای سرمایه‌گذاران مانع ایجاد کرده شاهد رونق این استان باشیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز وارد گیلان شد و در سفر یک روزه خود به شهرستان لنگرود، از روستای دیوشل، ساختمان تاریخی اداره نوغان شهر شلمان و بندر گردشگری چمخاله و پروژه‌های زیرساختی شهرداری چاف و چمخاله در شهر و ساحل بازدید کرد.

ضرغامی در بازدیدهای خود از بازارچه سنتی پخت نان سنتی در ملاط بخش کومله لنگرود نیز بازدید کرد، عدم وجود گاز برای پخت و پز، عدم وجود سرویس بهداشتی از جمله مواردی بود که فعالین در بازارچه درخواست پیگیری و حل این مشکلات را داشتند، همچینن پرداخت تسهیلات کم بهره به غرفه داران بازارچه سنتی از دیگر درخواست‌های آنان بود که وزیر گردشگری دستور پیگیری آنان را داد.

  • نویسنده : فاطمه رشیدی
  • منبع خبر : خبرگذاری فارس