دستور رئیس کل دادگستری گیلان به مسؤولان شهرستان بندر انزلی
دستور رئیس کل دادگستری گیلان به مسؤولان شهرستان بندر انزلی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با تأکید بر لزوم توجه به جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه‌های شهرستان بندر انزلی گفت: طبق دستور رئیس کل دادگستری استان گیلان، متولیان امر مکلف شدند در مدت زمان 6 ماه، آب‌های زائد، پساب‌ها و فاضلاب را به مسیر اصلی که منتهی به تصفیه خانه می‌شود هدایت کنند.


به گزارش تیتر گیلان،حجت الاسلام‌والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان به همراه جمعی از مسؤولان قضایی استان از کانال انصارالحسین شهرستان انزلی در راستای ممانعت از ورود فاضلاب‌های خانگی به دریا و هدایت آن به تصفیه خانه بازدید کردند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست به ویژه تالاب و دریا یکی از اهداف قوه قضاییه در کشور است، اظهار کرد: همواره در برخی از شهرستان‌های گیلان و به دلیل مدیریت ناصحیح ورود فاضلاب و پساب مسافرخانه‌ها، اماکن مسکونی و صنایع به رودخانه‌ها و دریا منجر به لودگی دریا و رودخانه‌ها می‌شود.

جان احمد آقایی با تأکید بر لزوم توجه به جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه‌های شهرستان بندر انزلی گفت:
طبق دستور رئیس کل دادگستری استان گیلان، متولیان امر مکلف شدند در مدت زمان ۶ ماه، آب‌های زائد، پساب‌ها و فاضلاب را به مسیر اصلی که منتهی به تصفیه خانه می‌شود هدایت کنند.

وی از بروخود جدی با مدیرانی که در حوزه‌های مختلف از جمله محیط زیست ترک فعل کنند خبر داد و افزود:این مسئله در قانون جرم انگاری شده و در صورت عدم هدایت پساب‌ها به تصفیه خانه، محیط زیست می‌تواند از مسؤولان مربوطه شکایت کرده و متخلفین تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند.

  • نویسنده : فاطمه رشیدی
  • منبع خبر : خبرگذاری فارس