کشف ۱۲ قبضه سلاح شکاری در رشت
کشف ۱۲ قبضه سلاح شکاری در رشت
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت از کشف و ضبط ۱۲ قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان، در فصل مهاجرت پرندگان به زیستگاه‌های طبیعی این شهرستان خبر داد.

به گزارش تیتر گیلان، محمدتقی تقی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ممنوعیت شکار اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت پاسگاه سرمحیط بانی سراوان رشت موفق شدند ۱۲ قبضه سلاح شکاری مجاز و غیرمجاز را از شکارچیان در پهنه‌های آبی و زیستگاه‌های طبیعی این شهرستان کشف کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ دستوری برای شکار و صید صادر نشده و شکارچیان متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: با سرد شدن هوا در نیم‌کره شمالی و آغاز مهاجرت پرندگان برای زمستان گذرانی به تالاب‌ها و پهنه‌های آبی گیلان، برخی شکارچیان متخلف بدون توجه به ممنوعیت شکار و صید در این فصل، به صورت غیرقانونی پرندگان را شکار می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت از دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده شکار غیرمجاز پرندگان، مورد را به سرعت به حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

تقی‌زاده با اشاره به برخورد قاطع و قانونی ماموران یگان حفاظت با شکارچیان متخلف بیان کرد: امیدواریم با امن کردن تالاب‌ها، مزارع، نیزار‌ها و آبندان‌ها شاهد تعداد بیشتری از این پرندگان مهاجر در سال‌های بعد باشیم

  • نویسنده : فاطمه رشیدی