نوار و دستگاه تست قند خون در داروخانه‌ها موجود است
نوار و دستگاه تست قند خون در داروخانه‌ها موجود است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به مطالبه مردم برای کمبود نوار و دستگاه تست قند خون در داروخانه‌ها گفت: نوار و دستگاه تست قند خون برند ایرانی آوان در داروخانه ها موجود است.

به گزارش تیتر گیلان، سامانه «فارس من» بستری برای جمع آوری مطالبات مردمی و پاسخگویی به‌هنگام نسبت به مطالبات ثبت شده از سوی مسؤولان مربوطه است. 

اخیراً مطالبه‌ای در این سامانه با عنوان «کمبود نوار تست قند خون در داروخانه‌های شهر رشت» ثبت شد که مخاطب در آن گفته شده بود که «تست قند جزو کالاهایی است که برای بیماران دیابتی بسیار مهم است. اخیرا شاهد کمبود تست قند خون و یا حتی توزیع سهمیه‌ای آن در شهر رشت استان گیلان هستیم. انتظار داریم این مشکل برطرف شود و در لوازم تجهیزات پزشکی و یا داروخانه ها بتوانیم به راحتی تست قند تهیه کنیم.»

 نوار و دستگاه تست قند خون در داروخانه‌ها موجود است

نسیبه یوسفیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه نوار تست قند خون ایزی گلوکو‌ توسط نماینده رسمی شرکت مربوطه، شرکت فارابی در طبقه چهار ساختمان حکیم روبروی بیمارستان پورسینای رشت توزیع می‌شود، اظهار کرد: نوار تست قندخون آکواچک در کشور مشمول کمبود کشوری است.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه تست قند خون به صورت رایگان است، افزود: بیمار صرفاً نوار دستگاه را تهیه می‌کند و در صورت کمبود هرکدام از نوارهای تست قند خون، قابلیت تهیه سایر برندها از داروخانه‌ها و صنف تجهیزات پزشکی وجود دارد.

  • نویسنده : فاطمه رشیدی