نقش مهم روحانیت در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه‌گری در جامعه
نقش مهم روحانیت در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه‌گری در جامعه
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه جامعه روحانیت می‌تواند نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه‌گری در جامعه ایفا کند، گفت: پایگاه مردمی روحانیت، دشمن را عصبانی کرده و در صدد است با تخریب و بی‌حرمتی به این قشر اثرگذار، آن‌ها را از میدان خارج کنند.

به گزارش تیتر گیلان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی در نشست هم اندیشی روحانیت، مطالبات مردمی و قوه قضائیه با حضور رئیس کل دادگستری گیلان اظهار کرد: انقلاب اسلامی مردمی‌ترین نظام است و قدرت نظام اسلامی در بخش‌های مختلف صدای دشمن را در آورده است. 

وی با بیان اینکه جنگ شناختی و ترکیبی و کشاندن افراد به اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی آخرین ضربه و نفس‌های دشمن است، گفت: اعتراض دارای اصالت و هویت خاصی است و مطالبه‌گری و اعتراض حق مردم است اما با اغتشاشات و جنگ خیابانی با اعتراض تفاوت دارد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه به دلیل سوءمدیریت‌ها افزود: در کشور مشکلات اقتصادی وجود دارد و بعضا از سوءمدیریت‌ها هم رنج می‌بریم ولی در اغتشاشات اخیر هیچ بویی از اعتراض و مطالبه‌گری مشکلات مردم مشاهده نمی‌شود و برخی خواهان مسائل دیگری هستند. 

مهدوی با بیان اینکه جامعه روحانیت می‌تواند نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه‌گری در جامعه ایفا کند، تصریح کرد: پایگاه مردمی روحانیت، دشمن را عصبانی کرده و در صدد است با تخریب و بی‌حرمتی به این قشر اثرگذار، آن‌ها را از میدان خارج کنند چرا که روحانیت می‌تواند بسترساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی باشد. 

وی با اشاره به مطالبه‌گری درست و نتیجه بخش بیان کرد: برخی فتنه گران، تجزیه طلب‌ها و خواص فریب خورده، درصدد هستند تا مطالبات مردمی در اغتشاشات گم شود

  • نویسنده : فاطمه رشیدی