آخرین وضعیت بیماران کرونایی گیلان از زبان سخنگوی علوم پزشکی
آخرین وضعیت بیماران کرونایی گیلان از زبان سخنگوی علوم پزشکی
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری شدن هشت بیمار کرونایی در استان گیلان گفت: علیرغم کنترل کرونا در استان گیلان ولی کماکان ۱۰ نفر از بیماران کرونایی، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش تیتر گیلان، فردین مهرابیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روند شیوع کرونا برای چندمین هفته پی‌در پی یک روند با ثباتی است، اظهار کرد: با تلاش کادر درمان و تمامی صنوف، روند شیوع کرونا در استان گیلان برای چندمین هفته یک روند با ثباتی بوده است که‌امیدوارم همچنان ادامه‌دار باشد.

وی با اشاره به شناسایی هشت بیمار کرونایی در استان گیلان گفت: با بستری شدن هشت شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد بیماران مبتلا به این بیماری در بیمارستان‌های گیلان به ۴۵ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم توجه به رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در استان گیلان افزود: علیرغم کنترل کرونا در استان گیلان ولی کماکان ۱۰ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

مهرابیان از ترخیص پنج بیمار کرونایی بهبود یافته در شبانه روز گذشته از بیمارستان‌های گیلان خبر داد و گفت: هر چند آمار مبتلایان کرونا با افت و خیز همراه است، اما لازم است برای همه گیر نشدن این بیماری در فصل سرما دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و در صورت داشتن علائم سرما خودگی از حضور در مجامع عمومی پرهیز کنیم.

  • نویسنده : فاطمه رشیدی
  • منبع خبر : خبرگذاری فارس