توزیع گوشت منجمد، شکر و برنج خارجی در گیلان
توزیع گوشت منجمد، شکر و برنج خارجی در گیلان
رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان از توزیع ۶ هزار و ۴۱۷ تن شکر، یک‌هزار و ۱۷۸ تن برنج خارجی، ۶۰۰ تن گوشت منجمد در استان خبر داد و گفت: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مشکلی برای تأمین اقلام اساسی تا پایان سال وجود ندارد.

به گزارش تیتر گیلان، صالح محمدی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد ۲۱ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری گیلان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۶ میلیون و ۱۰۰ قطعه مرغ در مرغداری‌ها در حال پرورش هستند.

 

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تأمین اقلام اساسی تا پایان سال بیان کرد: گیلان از استان‌های برتر در تولید مرغ است که علاوه بر تأمین نیاز داخل بخشی از نیاز سایر استان‌ها را نیز تأمین می‌کند.

به گفته رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان در تنظیم قیمت برنج با توجه به فراوانی کالا و ثبات قیمتی که در بازار استان و کشور وجود دارد هر کیلو برنج بصورت عمده بین ۹۶ تا ۱۰۰ هزار تومان و به‌صورت خرده‌ فروشی ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی از توزیع ۶ هزار و ۴۱۷ تن شکر، یک‌هزار و ۱۷۸ تن برنج خارجی، ۶۰۰ تن گوشت منجمد در استان خبر داد و افزود: در انبارهای گمرکات و بنادر و دریانوردی گیلان ۸۱ هزار تن ذرت دامی و ۱۰ هزار تن جو دامی موجود است و این سازمان روزانه قیمت ۸۰ کالا را رصد می‌کند.