اجرای برنامه های متنوع زیست محیطی به مناسبت هفته کودک در شفت
اجرای برنامه های متنوع زیست محیطی به مناسبت هفته کودک در شفت
به مناسبت هفته ملی کودک، برنامه های زیست محیطی متنوعی در روز کودک و محیط زیست، در محل ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان شفت برگزار شد.

به گزارش تیتر گیلان، یاسر ریاضی – سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در حاشیه این برنامه گفت: امسال یکی از روزهای هفته ملی کودک تحت عنوان کودک و محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری نام گذاری شده است.

وی افزود: در همین راستا اداره حفاظت محیط زیست شفت با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نسبت به اجرای برنامه های زیست محیطی متنوعی از جمله پاکسازی پارک، ایستگاه نقاشی و آشنایی کودکان با شغل محیط بانی و آموزش مسائل زیست محیطی اقدام نمود.

ریاضی با اشاره به اینکه تعامل و مشارکت مردم و کودکان و نوجوانان در حفاظت از محیط زیست بسیار مؤثر است گفت: با اجرای برنامه‌های متنوع زیست محیطی، گامی تأثیرگذار در زمینه فرهنگ‌سازی در جامعه برداشته می شود.

وی افزود : هدف از اجرای این برنامه ها بالا بردن سطح آگاهی کودکان و خانواده های آنان از محیط زیست، ارتقای فرهنگ مشارکت کودکان و نوجوانان در حفظ محیط زیست با ایجاد حس احترام و علاقه به محیط زیست و محیط بانان، می باشد.

انتهای پیام/