پیش به‌سوی ارتقای نظام سلامت گیلان با پرهیز از اختلاف‌نظرها و کمک یکدیگر
پیش به‌سوی ارتقای نظام سلامت گیلان با پرهیز از اختلاف‌نظرها و کمک یکدیگر
رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دکتر بالو فردی پیگیر و پاک دست است، گفت: همه باید از اختلاف‌نظرها پرهیز و با کمک به یکدیگر، ارتقای نظام سلامت استان را پیش ببریم چراکه زمان و مدت دوران مسؤولیت‌ها بسیار کوتاه است.

به گزارش تیتر گیلان، ارسلان سالاری، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت با تقدیر از جامعه دانشگاهی در همراهی با وی در طول دوران خدمتی، اظهار کرد: از دانشگاهیان پرتلاش علوم پزشکی که به تأسی از فرموده رهبری معظم انقلاب در جهاد تبیین، توانستیم مسیر جهادی را طی کنیم، تقدیر می‌کنم.

 وی با بیان اینکه در طول دوران خدمتی از توان ملی، استانی، نظامی و سازمان‌های انقلابی به‌ویژه سپاه، بسیج و ارتش بهره گرفته‌ایم، افزود: در طول سه سال، ۱۱۶ طرح عام‌المنفعه سلامت به بهره‌برداری رسیده است و بیش از صد طرح عمرانی بهداشتی درمانی و آموزشی در استان گیلان آغاز شده است،

به گفته رئیس سابق دانشگاه علیرغم تلاش‌های همه‌جانبه همچنان عقب‌ماندگی‌هایی در نظام سلامت استان وجود دارد که انتظار است در آینده رفع شود.

 سالاری با اشاره به تعریف ردیف اعتباری حدود دو هزار میلیارد تومانی در سازمان برنامه‌وبودجه بیان کرد: بهره‌برداری از دو بیمارستان در شرق و غرب، آغاز عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی بیمارستان جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی، احداث و بهره‌برداری از ۹ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی، طرح‌های توسعه در تعدادی از بیمارستان‌ها، احداث و بهره‌برداری مرکز پدافند غیرعامل سایت لاکان و همچنین توسعه در تجهیزات پزشکی و دیگر طرح‌های نظام سلامت ازجمله اقدامات صورت گرفته در درون‌سپاری آزمایشگاه‌ها و تغذیه از دیگر یزنامه‌های اجرایی است.

 وی از آغاز عملیات اجرایی بیش از ۱۰۰ طرح بهداشتی در راستای محرومیت‌زدایی نظام بهداشتی استان، احداث و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه CT اسکن، یک دستگاه MRI، اکسیژن سازها و توزیع بیش از یک هزار قلم انواع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در بیمارستان‌های دولتی استان خبر داد.

 رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به جذب ۱۱۴ پزشک متخصص فول‌تایم و تبدیل وضعیت و ارتقای بیش از صد پزشک در دانشگاه طی سه سال اخیر نیز در حوزه آموزش اشاره کرد.

 سالاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگی و دانشجویی نیز گفت: علاوه بر مبارزه با کرونا، خرید دو خوابگاه دانشجویی با اعتبار حدود صد میلیارد تومان و بهسازی و تجهیز ورزشگاه سرپوشیده در رشت از دیگر اقدامات بود.

 وی مدیریت و کاهش هزینه را یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی گیلان برشمرد و از جذب منابع ۴۰۰ میلیارد تومانی اسناد خزانه، به‌روزرسانی معوقات پرسنلی و غیر پرسنلی، انتقال حقوق پرسنل طرحی به بند «و» و پرداخت تسویه بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه و تراز مثبت مالی خبر داد.

 رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در جهت جذب منابع از محل سفر ریاست جمهوری، گفت: مجموعاً حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به‌زودی به طرح‌های عمرانی و دیگر طرح‌ها به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تزریق می‌شود.

 سالاری با اشاره به وجه تمایز گیلان با دیگر استان‌های کشور، افزود: این استان به سبب جمعیت بالای سالمند، گردشگر پذیر بودن و زیرساخت‌های معیوب، نیازمند توجه بیشتر است.

 وی با بیان اینکه دکتر بالو- سرپرست دانشگاه، فردی پیگیر و پاک دست است، گفت: همه باید از اختلاف‌نظرها پرهیز و با کمک به یکدیگر، ارتقای نظام سلامت استان را پیش ببریم چراکه زمان و مدت دوران مسؤولیت‌ها بسیار کوتاه است.