محروم‌ترین شهرستان کشور همچنان بدون فرماندار/ فرمانداری مانا مطالبه مردم
محروم‌ترین شهرستان کشور همچنان بدون فرماندار/ فرمانداری مانا مطالبه مردم
علیرغم گذشت بیش از یک سال از آغاز رسمی فعالیت دولت سیزدهم، فرمانداری شفت– یکی از 31 شهرستان محروم کشور، همچنان با سرپرست و بدون حضور فرماندار فعالیت می‌کند این در حالی است که مردم فرمانداری ماندگار را برای شفت مطالبه می کنند.

به گزارش تیتر گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان با صدور حکمی در ۲۶ خردادماه سال جاری، مهدی نقدی را به‌عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان شفت منصوب کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان حدود چهار ماه پیش از انتصاب نقدی به‌عنوان سکان‌دار فرمانداری شفت، ابراهیم طاهری مطلق را اسفندماه ۱۴۰۰ به‌عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان منصوب و معرفی کرده بود.

توالی انتصاب سرپرست برای فرمانداری شهرستان شفت که جز ۳۱ شهرستان کم برخوردار و شناسنامه‌دار کشور برشمرده می‌شود به‌شدت از سوی نخبگان و فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان شفت موردنقد قرار گرفته بود.

شفتی‌ها با اشاره به وجود نخبگان متعدد و ازقضا هماهنگ بامشی دولت، بلافاصله پس از معرفی دومین سرپرست فرمانداری شهرستان شفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به‌شدت از تصمیمات عجولانه و غیرمنصفانه دولت اعتراض کرده و خواستار ثبات مدیریتی در این شهرستان شدند.

اکنون‌که حدود چهار ماه نیز از انتصاب آخرین سرپرست فرمانداری شفت می‌گذرد همچنان خبری در خصوص انتصاب فرماندار برای شهرستان کم برخوردار و توسعه‌نیافته شفت نیست و مردم شفت در محافل سیاسی و اجتماعی از بی‌ثباتی مدیریتی در عالی‌ترین رده اجرایی شهرستان گله‌مندند.

شهرستانی که زخمی کهنه و البته خجالت‌آوری به نام توسعه‌نیافته و محروم را سال‌ها به دوش می‌کشد و در دوره کنونی انتظار توسعه و پیشرفت همه‌جانبه را انتظار داشت، اکنون در داشتن شخصی به‌عنوان فرماندار و نه سرپرست فرماندار در عالی‌ترین مقام اجرایی نیز محروم مانده! عدم معرفی فرماندار در تعیین و معرفی مدیری با ثبات حداقلی در شهرستان شفت علاوه بر تشدید نگرانی‌های مردم نجیب و کم‌توقع، اکنون به‌نوعی سستی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهرستانی در هماهنگی با سرپرست فرماندار را نیز به دنبال داشته و انتظارست استانداری گیلان به این نابسامانی در شفت سریعاً خاتمه دهد.