آغاز گام جدید مشارکت مدافعان سلامت و امنیت گیلان در واکسیناسیون کرونا
آغاز گام جدید مشارکت مدافعان سلامت و امنیت گیلان در واکسیناسیون کرونا
گام جدید همکاری مدافعان سلامت و امنیت گیلان در واکسیناسیون کرونا با تزریق واکسن «نورا» به فرمانده سپاه قدس گیلان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تیتر گیلان، صبح امروز جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور هماهنگی و تشریک‌مساعی جهت عزم جدی‌تر در تزریق واکسن کرونا با مسئولان سپاه استان گیلان در مقر شهدای گمنام سپاه، دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کردند تا واکسن موردنیاز برای تزریق را تأمین و بسیج و سپاه نیز با فراهم آوردن امکانات لجستیکی و نیروی انسانی در این طرح ضربتی مشارکت فعالانه داشته باشد.

دکتر سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مجدانه سپاه و بسیج در طول دوران کرونا، اظهار کرد: همراهی و همگامی بسیجیان سلحشور و سرو قامتان سپاه در کنار دیگر گروه‌های نظامی، انتظامی، هلال‌احمر و… در طول دوران بحران کرونا مشهود بوده است.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا و جهش‌های آن همچنان در کشور و استان گیلان فعال هستند، افزود: مردم علاوه بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید تزریق واکسن کرونا را جدی بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به موفقیت گیلان در بالاترین پوشش تزریق واکسن کرونا در کشور، گفت: با توجه به ثبات سیر ابتلا به بیماری کرونا و فوت‌شدگان آن و همچنین احتمال در پیش بودن موج جدید در فصل سرما، لازم است تزریق نوبت یادآور واکسن کرونا با جدیت بیشتری در دستور کار قرار بگیرد.

دکتر سالاری با بیان اینکه دولت سیزدهم در واکسیناسیون، گام بسیار بلندی برداشت و توانست در مهار کرونا موفق عمل کند، تصریح کرد: بخش اعظمی از این موفقیت، همگرایی همه‌جانبه در تزریق واکسن کرونا به مردم بود که لازم است این مهم، مجدداً نیز در استان با جدیت بیشتری در دستور کار قرار بگیرد

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کنترل و مهار بیماری کرونا، اظهار کرد: سپاه، کاری جز خدمت به مردم ندارد و امروز نیز یکی از مأموریت‌های سپاه، تأمین سلامتی و پایداری آن برای مردم است.

وی با بیان اینکه پاسداران و بسیجیان تا پایان کرونا دوشادوش کادر بهداشت و درمان خواهند ماند، افزود: ما مأموریت یافته‌ایم تا در هر زمان و مکانی به مردم خدمت کنیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان از آمادگی همه‌جانبه سپاه و بسیج در طرح‌های مشارکتی با ستاد کرونا استان اشاره‌کرده و گفت: همچون ادوار گذشته، سپاه آمادگی کامل برای هرگونه مشارکت با دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کنترل بیماری کرونا را دارد و واکسیناسیون یکی از آن‌ها است.

گفتنی است در حاشیه این نشست، فرمانده سپاه قدس گیلان و همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نوبت یادآور واکسن کرونا خود را با «واکسن نورا» تزریق کردند.

با توجه به در پیش بودن به فصل سرما، قرار است تا پیش از شروع پیک جدید و گسترش بیماری آنفولانزا، بخش اعظمی از مردم گیلان در پیشگیری از کرونا، مجدداً واکسینه شوند.