آغاز به کار اولین دوره توانمند سازی دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی اجتماعی “طرح حامیم ” دانشگاه های استان گیلان
آغاز به کار اولین دوره توانمند سازی دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی اجتماعی “طرح حامیم ” دانشگاه های استان گیلان
دوره توانمند سازی و مهارت افزایی دانشجویان فعال فرهنگی اجتماعی و سیاسی «حامیم» با حضور پر شور و پر شکوه قریب ۲۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان در دانشگاه گیلان در حال برگزاری است. در این دوره هفت روزه دانشجویان در حوزه های عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مهارت های لازمه را کسب می‌کنند.

به گزارش تیتر گیلان، امروز نخستین دوره توانمند سازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی اجتماعی” طرح حامیم” با حضور ۲۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه های استان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.
فرید نجفی، رئیس دانشگاه گیلان در آیین افتتاحیه این دوره با اشاره به آسیب های فرهنگی دانشجویان در دوران همه گیری کرونا و با توجه به مجازی بودن برنامه های آموزشی دانشگاه در این مدت، اظهار کرد: این طرح می‌تواند نقش موثری در بازیابی و ارتقاء فکری و توانمندی دانشجویان در زمینه فعالیت فرهنگی داشته باشد.
حجت الاسلام عباسی، مسئول استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: این طرح در جهت تعمیق و ترویج معارف دینی و انقلابی و شکوفا کردن ظرفیت جوانان دانشجو با هدف رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر کرسی های ازاد اندیشی دانشجویی سعی دارد فضایی نقادانه و عالمانه همراه با منطق و استدلال بوجود بیاورد و دانشجویان با حضور در این میدان می‌توانند این فضا را در کشور ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه محور اصلی این طرح آشنایی بیشتر با اندیشه های ناب اسلامی براساس دیدگاه انقلابی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، افزود: این دوره با ارائه کتابهای “طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، همرزمان حسین علیه السلام، و کتاب خط امام ” و کارگاه های مهارتی، نشست های معرفتی، کرسی آزاد اندیشی، دیدار با نخبگان علمی و مسئولان استان، بازدید علمی، همراه با فعالیت‌های ورزشی و تفریحی، برای دانشجویان طراحی شده است و امید است دانشجویان ضمن آشنایی با محتوای فکری و فرهنگی دوره، توانمندی های لازم را در ایفای نقش خود در حلقه های میانی جهاد تبیین و مواجهه علمی و نقادی مسئولانه دربرابر شبهات و القائات دشمنان حقیقت را به دست آورند.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی فاطمی پور، معاونت فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز ضمن تقدیر از عوامل برگزار کننده این طرح اظهار کرد: خداوند این عالم را هدفمند آفریده و دربین همه مخلوقات، فقط به انسان ظرفیت پذیرش امانت الهی داده است و ما باید بدانیم که بدون هدف و بی ماموریت نیستیم و در برابر سختی ها و گمراهی های جامعه مسئولیم.
وی با اشاره به اینکه این طرح در ۵۰ برنامه دانشگاهی و استانی در کل کشور در حال برگزاری است، افزود: اگر بخواهیم اهداف و آرمانهای انقلاب در میان مردم و مسئولان نهادینه شود، لازم است تا انسانهایی تربیت شوند که با مبانی نظری انقلاب اسلامی آشنا باشند و هم باید تشکلها و دانشجویان انقلاب تیم ها جمع هایی را راه اندازی کنیم که اهداف انقلاب را پیاده کنند.

انتهای پیام/