اشتغال ۱۰۰۰ نفری در شرکت فرآوری و ساخت رشت/ شرکتی که به زودی بازار قطعات خودرو را فتح می‌کند
اشتغال ۱۰۰۰ نفری در شرکت فرآوری و ساخت رشت/ شرکتی که به زودی بازار قطعات خودرو را فتح می‌کند
شرکت فرآوری و ساخت شهر صنعتی رشت با یک هزار نفر نیروی انسانی شاغل ید طولا در تامین قطعات مورد نیاز خودرو از جمله کمک فنر و جعبه فرمان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر گیلان ، علی پوررضا، مدیرعامل شرکت فرآوری ساخت در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اشتغال ۱۰۰۰ نفر پرسنل در مجموعه فرآوری ساخت، اظهار کرد: شرکت فرآوری ساخت در سال ۱۳۷۳ تحت هلدینگ و مالکیت مجموعه عظام در شهرصنعتی رشت افتتاح و آغاز به کار کرد.

وی افزود: شرکت تولیدی فرآوری ساخت در راستای تولید کمک فنر و جعبه فرمان به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات ایران خودرو و سایپا به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت فرآوری ساخت، گفت: ۹۵ درصد محصولات کمک فنر و جعبه فرمان مربوط به تولیدات ایران خودرو و ۴۰درصد محصولات تولیدات سایپا توسط شرکت فرآوری ساخت در شهرصنعتی رشت تامین می شود.

پور رضا با اشاره به توانمندی این شرکت در تامین قطعات شرکت کرمان موتور نیز بیان کرد: به مدت ۵ سال است که تامین کننده سه مدل کمک فنر خودروهای Gasgrup از کشور روسیه نیز هستیم.

وی از تامین لوازم یدکی بازار در کنار تامین خودروسازها توسط مجموعه فرآوری ساخت خبر داد و گفت: ۴۰ الی ۵۰ درصد لوازم یدکی کل کشور توسط شرکت فرآوری ساخت در شهرصنعتی رشت تولید می شود.

وی با بیان اینکه حدود ۱۲۰ تامین کننده داخلی، قطعات مورد نیاز شرکت فرآوری ساخت را تامین می کنند، گفت: شرکت فرآوری ساخت در نظر دارد که با الحاق زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع ضمن خرید ماشین آلات جدید اقدام به توسعه این مجموعه نماید، که با اجرای طرح توسعه فوق شرکت فرآوری ساخت به بزرگترین مجموعه در کشور و حتی خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرآوری ساخت یادآور شد: تولید جعبه فرمان هیدرولیک خودروهای ۲۰۶ ، ۴۰۵ و دنا بر عهده این شرکت هست و همچنین تولید و تامین جعبه فرمان برقی محصولات ایران خودرو نظیر دنا ، شاهین و سایپا در برنامه کاری این شرکت قرار دارد که در اینصورت شرکت فرآوری ساخت تنها تامین کننده جعبه فرمان خودروهای برقی در کشور خواهد بود.

انتهای پیام/