مواجهه مرکز آموزشی درمانی شفا با شمار بالای بیماران و ضرورت احداث بیمارستان جایگزین
مواجهه مرکز آموزشی درمانی شفا با شمار بالای بیماران و ضرورت احداث بیمارستان جایگزین
در نشستی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای هیئت برد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشت، دکتر سالاری به‌ضرورت احداث بیمارستان جایگزین و استفاده از فضاهای فیزیکی جدیدالاحداث در پی افزایش شمار بیماران خبر داد
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی  تیتر گیلان،ظهر امروز نشستی با حضور هیئت بورد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر کامران عزتی – معاون آموزشی دانشگاه و همچنین رئیس و اعضای گروه هیئت‌علمی روان‌پزشکی مرکز آموزشی درمانی شفا در دفتر ریاست این مرکز برگزار شد.
دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با اشاره به قدمت بالای مراکز آموزشی درمانی رشت، بر ضرورت احداث بیمارستان‌های جایگزین همچون‌ پورسینا تأکید کرد و از ادامه پیگیری‌ها برای احداث بیمارستان شفا با همکاری مشترک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد.
وی همچنین به شمار بالای بیماران در مرکز آموزشی درمانی شفا از جمله از استان‌های اردبیل و زنجان اشاره کرد و گفت: با توجه به ارجاع بیش از ظرفیت بیماران به این مرکز آموزشی و درمانی، باید فرآیند ارائه خدمات به بیماران با سرعت و همچنین پیگیری‌ها برای ساخت بیمارستان جایگزین با شتاب بیشتری دنبال شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شیوع بیماری کرونا به بخش آموزش عالی آسیب‌های جدی وارد کرده و در عین‌حال در تلاشیم تا در ادامه، مسائل و مشکلات حوزه آموزش را حل کنیم همان‌گونه که تاکنون تلاش شده تا زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان اصلاح، بهسازی و توسعه یابد.
دکتر سالاری از آمادگی همه‌جانبه برای رفع مشکلات و نقیصه‌های گروه روان‌پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: گروه روان‌پزشکی می‌تواند از کلینیک تخصصی و ویژه شهدای سلامت رشت که به‌زودی افتتاح خواهد شد، برای ویزیت بیماران استفاده کنند و علاوه بر آن ۱۰۰ تخت درمانی در مرکز مراقبت پدافند غیرعامل سایت لاکان نیز آماده جهت بستری بیماران بدحال و تحت نظر روان پزشکی است.
دکتر خدایی و دکتر شعبانی از اعضای هیئت برد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست بر لزوم افزایش فضای فیزیکی، بهسازی و ابنیه و نوسازی تجهیزات در مرکز آموزشی درمانی شفا رشت تأکید کردند.
اعضای هیئت برد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به سیر صعودی بیماران روان‌پزشکی اشاره کردند و خواستار تمهید مقدمات لازم برای ارائه خدمات درمانی به بیماران این حوزه شدند.
در این نشست در خصوص مسائل و مشکلات حوزه آموزش، رفاهیات رزیدنت‌ها، فضای فیزیکی موردنیاز برای بستری بیماران و همچنین تأمین نیروی انسانی جهت حفاظت فیزیکی کادر درمان بحث و گفت‌وگو شد