افتتاح موزه ملی حصیر ایران در هفته دولت
افتتاح موزه ملی حصیر ایران در هفته دولت
مدیر کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با بیان اینکه حصیربافی از قدیمی‌ترین صنایع دستی بومی و کهن‌ترین دست‌بافته استان گیلان است، گفت: موزه ملی حصیر ایران هفته دولت امسال در فشتکه افتتاح می‌شود.

ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر گیلان با اشاره به فعالیت ٧٠٠ حصیرباف در روستای ملی حصیر ایران «فشتکه»، اظهار کرد: ثبت فشتکه به‌عنوان میراث جهانی یونسکو در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه این موزه با مشارکت فرمانداری خمام و دهیاری روستای فشتکه راه‌اندازی شده، افزود: قرار است در این موزه که هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد، ابزارالات مربوط به حصیربافی، اسناد، تصاویر و دیگر اقلام مرتبط با این صنایع دستی به نمایش گذاشته شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اشاره به درآمدزایی صنعت حصیربافی، گفت: حصیر بافی به عنوان منبع درآمد برخی از کشاورزان، خانوار‌های روستایی و حتی خانوار‌های شهری به ویژه ساکنان اطراف تالاب ها، مرداب‌ها و نقاط نزدیک به دریا و رودخانه محسوب می‌شود و بهره برداری از این پروژه می‌تواند به توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان کمک کند.

انتهای پیام/