تقویت جریان رسانه‌ای شفت در توسعه شهرستان موثر است
تقویت جریان رسانه‌ای شفت در توسعه شهرستان موثر است
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه شفت در فقر رسانه‌ای به سر می‌برد، افزود: تقویت جریان رسانه‌ای در شفت، تکاپوی رسانه‌ای فعال و تحرک فعالان فضای مجازی در توسعه این شهرستان بسیار موثر است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر گیلان، مهدی پارسا عصر امروز در نخستین نشست صمیمی با اصحاب رسانه شفت با اشاره به برگزاری چندین دوره جشنواره ابوذر در استان اظهار کرد: در این جشنواره‌ها کمترین آثاری که به دبیرخانه ارسال می‌شود، تولیدات صنفی حوزه رسانه و خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه شفت در فقر رسانه‌ای به سر می‌برد، افزود: تقویت جریان رسانه‌ای در شفت، تکاپوی رسانه‌ای فعال و تحرک فعالان فضای مجازی در توسعه این شهرستان بسیار موثر است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان بر ضرورت روایت‌گری اول در حوزه رسانه تاکید کرد و گفت: اگر گوی رسانه اول بودن در روایت‌گری حوزه رسانه توسط رسانه‌های بومی گرفته شود، طرح روایت صحیح بسیار سخت خواهد شد و قافله را خواهیم باخت.

پارسا با بیان اینکه اتحاد و همگرایی رسانه‌ای در شفت کمرنگ است، افزود: کار رسانه‌ای خوب در هر منطقه‌ و حضور همه سلایق سیاسی در نظام رسانه‌ای و همگرایی در آرمان جامعه است.

وی یکی از ضعف‌های رسانه را عدم آموزش مبانی و مفاهیم خبری برشمرد و تصریح کرد: در برخی از رسانه‌ها حداقل‌های مبانی خبری در نگارش متن و عکس و دیگر فراوردهای خبری رعایت نمی‌شود که این مهم تنها با آموزش صحیح و مستمر قابل اصلاح است.

مسوول سازمان بسیج رسانه گیلان با تصریح بر اینکه نباید صحت و دقت فدای سرعت در خبرنویسی شود، بیان کرد: آنچه رهبری معظم انقلاب در جهاد تبیین مطرح کرده پرهیز از ناامید کردن سهوی و عمدی مردم است و این مهم باید بیشتر در رسانه‌های داخلی کشور مدنظر قرار بگیرد.

پارسا با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ رسانه در گیلان وجود دارد، گفت: از بین این تعداد رسانه حتی ۲۰ رسانه در سطح استان جریان‌ساز نیستند و این نشان می‌دهد برخی از رسانه‌ها به حاشیه رفته و از رسالت خود فاصله گرفته است.

وی بر ضرورت اصل بی‌طرفی در هدایت رسانه تاکید کرد و افزود: داشتن گرایش فکری و سلیقه سیاسی لازم است اما آنچه موجب حفظ استقلال و اثربخشی رسانه‌ها می‌شود، بیان واقعیت‌ها، مشکلات مردم و بیان دستاوردهای نظام است.ر

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان اخلاق رسانه‌ای را از اساسی‌ترین ملزومات امروز رسانه دانست و بیان کرد: حفظ جورسانه‌ای، پرهیز از تشویش و القای آرامش در جامعه باید بیشتر از سوی رسانه‌ها جدی گرفته شود.