آمادگی مراکز تزریق واکسن برای تکمیل واکسیناسیون گیلان
آمادگی مراکز تزریق واکسن برای تکمیل واکسیناسیون گیلان
به گفته فرماندار رشت، مراکز تزریق واکسن از آمادگی کامل برای تکمیل واکسیناسیون ۴۲/۵ درصد از افرادی که دز سوم را دریافت نکرده و یا حدود ۲۳۰ هزار نفر از کسانی که حداقل ۶ ماه از زمان دریافت دز دوم آنان سپری‌شده، برخوردار هستند.

به گزارش تیتر گیلان از رشت،حمید رضا امام پناهی امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان رشت با اشاره به قرار داشتن در سالگرد آغازین روزهای شروع واکسیناسیون عمومی در شهرستان، اظهار کرد: به پاسداشت تمامی تلاش‌های دوساله کادر درمان و سایر متولیان امر و نیز ارج گذاری به فداکاری شهدای سلامت، شایسته است تا آحاد جامعه نسبت به تکمیل مراحل واکسیناسیون، پرهیز از عادی انگاری و رعایت موارد توصیه شده بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به نقش مکمل دریافت واکسن و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فردی و عمومی در کنترل همه‌گیری کرونا، افزود: مراکز تزریق واکسن از آمادگی کامل برای تکمیل واکسیناسیون ۴۲/۵ درصد از افرادی که دز سوم را دریافت نکرده و یا حدود ۲۳۰ هزار نفر از کسانی که حداقل ۶ ماه از زمان دریافت دز دوم آنان سپری‌شده، برخوردار هستند.

فرماندار رشت تأکید کرد که با توجه به تراکم بالای جمعیتی در مرکز استان و جمعیت غیر ساکن شهر رشت در طول روز، رعایت مسؤولانه نکات توصیه شده بهداشتی و تکمیل مراحل واکسیناسیون اثرگذاری بالایی در جلوگیری از افزایش موارد ابتلا و قطع زنجیره انتقال ویروس بر عهده دارد.

 امام پناهی با اشاره به اهمیت نقش رسانه در آگاهی رسانی و تشویق جامعه به رعایت شیوه‌نامه‌ها و تزریق واکسن، تصریح کرد: همزمان با اوج‌گیری دوباره موارد ابتلا به بیماری کرونا، ضروریست با همت اصحاب رسانه شاهد یادآوری اهمیت موضوع و آگاهی‌رسانی صحیح به مردم جهت رعایت کامل پروتکل‌ها، تزریق واکسن و پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس باشیم.

وی با اشاره به اهداف حمایتی دولت سیزدهم از اجرای طرح دارویار مبنی بر بهره‌مندی مستقیم مصرف کنندگان از یارانه دارو گفت: در قالب این طرح ضمن واقعی شدن قیمت‌ها، پرداختی بیماران تغییری نکرده و بیمه‌گر مسؤول پرداخت افزایش قیمت‌ها است.

فرماندار رشت با بیان اینکه در این طرح پوشش بیمه‌ای برای ده‌ها قلم داروئی که پیشتر شامل حمایت بیمه نبودند برقرار شده است، افزود: خواستار نظارت متولیان امر بر اجرای دقیق مصوبات و ابلاغیه‌های طرح دارویار و پایش عملکرد داروخانه‌ها نیز هستیم.