خیز کرونا در گیلان برای موج هفتم
خیز کرونا در گیلان برای موج هفتم
سیر ابتلا و بستری کرونا در استان گیلان نشان‌دهنده شکل‌گیری موج هفتم در استان است به‌گونه‌ای که ۲ شهرستان استان در وضعیت قرمز این بیماری قرارگرفته و شهرهای دیگر نیز بی‌درنگ قرمز خواهند شد

به گزارش پایگاه خبری تیتر گیلان، طی روزهای اخیر روند ابتلاء و بستری بیماران کرونایی ها در استان گیلان شدت بیشتری به خود گرفته است.

خیز اخیر ویروس کووید ۱۹ در استان و فزونی بستری‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا از مرز ۲۳۰ بیمار در گیلان نشان از تشکیل موج هفتم کرونا می‌دهد.

فردین مهرابیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده که طی شبانه‌روز گذشته ۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند. وی همچنین گفته است « حال ۲۷ بیمار کرونایی در استان گیلان وخیم است.»

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان این را هم اضافه کرده که در شبانه‌روز گذشته ۸۷ بیمار نیز بهبودیافته و از بیمارستان‌های استان مرخص شده‌اند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۵ به ۵۷ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۳۵ به ۸۶ شهر افزایش‌یافته است.

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد در کشور از ۲۰۸ به ۱۹۹ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۹۰ به ۱۰۶ شهر رسید.

در استان گیلان نیز شهرستان‌های لاهیجان و رودبار در وضعیت قرمز بیماری کرونا، رشت، شفت، فومن و لنگرود در وضعیت نارنجی قرار دارند.

تالش در استان گیلان تنها شهرستان با وضعیت آبی است و مابقی شهرستان‌های استان نیز در وضعیت زرد این بیماری قرارگرفته‌اند.

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از عادی انگاری و توجه به واکسیناسیون مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری از انتقال و ابتلاء به کرونا در کنار جدی گرفتن واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری است.