تقویت سامانه سرد و بارشی طی دو روز آینده در گیلان
تقویت سامانه سرد و بارشی طی دو روز آینده در گیلان
هواشناسی گیلان از تقویت فعالیت سامانه سرد و بارشی در گیلان برای دو روز آینده خبر داده و پیرو آن مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز از مسئولان و مردم خواسته تا تمهید مقدمات لازم را جهت افزایش آمادگی‌ها و مقابله با بحران‌های احتمالی را داشته باشند.

به گزارش تیتر گیلان، چند روزی هست که سازمان هواشناسی از ناپایداری آب‌وهوای در استان گیلان خبر داده و شرایط جوی با پدیده‌های ابرناکی و بارندگی همراه است.

امروز نیز سازمان هواشناسی استان طی اطلاعیه‌ای از هشدار سطح نارنجی هواشناسی در گیلان خبر داده و در آن اشاره کرده که فعالیت سامانه فعلی طی فردا و دوشنبه تقویت خواهد شد. این اطلاعیه پیرو اطلاعیه هشداری سطح زرد است.

محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان مخاطراتی نظیر بارندگی، وزش باد، رعدوبرق، احتمال رعدوبرق و مه آلودگی را در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی روزهای آینده استان پیش‌بینی کرده است.

به گفته وی، سامانه بارشی کنونی طی فردا دوشنبه و پس‌فردا در استان گیلان تقویت می‌شود و اثر مخاطرات آن در پدیده‌هایی نظیر خسارات به سازه‌ها و شکستن درختان به سبب وزش باد شدید، آب‌گرفتگی منطقه‌ای و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جاری شدن سیلاب موقتی و منطقه‌ای، لغزش و رانش، خسارت به محصولات کشاورزی و شالیزارها و برخورد صاعقه برزو خواهد کرد.

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی گیلان مبنی بر تقویت فعالیت سامانه سرد و بارشی، از آماده‌باش همه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان خبر داده است.

وی از همه مسؤولان به‌ویژه مردم خواسته است تا تمهیدات لازم جهت افزایش آمادگی با ناپایداری هوا و بارش‌های سیل آسیای پیش رو را داشته باشند.

تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف کشاورزی به‌ویژه شالی‌کاران جهت خروج آب از مزارع، عدم توقف و استفاده در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در ترددهای جاده‌ای، پاک‌سازی دهانه پل‌ها و آبروها، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو، محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ای، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز در زمان وقوع رعدوبرق ازجمله تائیدات مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان است.

انتهای پیام/۳۳۸۹