گیلان ۱۰ درجه خنک می‌شود
گیلان ۱۰ درجه خنک می‌شود
مدیرکل هواشناسی گیلان از فعالیت سامانه ناپایدار و بارشی در استان خبر داد و گفت: این سامانه تا نیمه‌های هفته آینده فعال است و در پی فعالیت آن دمای استان تا 10 درجه کاهش پیدا می‌کند.

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تیترگیلان در رشت از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در استان خبر داد و اظهار کرد: در پی فعالیت سامانه بارشی و ناپایدار در استان از فردا پنجشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده هشدار سطح زرد هواشناسی صادرشده است.

وی با اشاره به نوع مخاطرات در پی فعالیت سامانه مذکور، افزود: به‌تدریج بارندگی، گاهی رگباری و در بعضی نقاط موقتی شدید به‌ویژه از عصر شنبه تا دوشنبه را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش دمای هوا در استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود هوای استان به‌طور متوسط پنج‌تا ۱۰ درجه سلسیوس به‌ویژه طی یکشنبه تا سه‌شنبه کاهش پیدا کند.

دادرس با اشاره به منطقه سامانه جوی ناپایدار در گیلان، بیان کرد: شهرستان‌های رشت، سیاهکل، آستارا، آستانه‌اشرفیه، املش، بندرانزلی، تالش، رضوانشهر، رودبار، رودسر، شفت، صومعه‌سرا، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال ازجمله مناطق دستخوش فعالیت این سامانه جوی هستند.

وی با اشاره به مخاطرات سامانه جوی مذکور نیز گفت: احتمال خسارت به سازها و شکستن درختان به سبب وزش باد شدید، احتمال آب‌گرفتگی منطقه‌ای و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها ازجمله مخاطرات پیش‌بینی‌شده برای روزهای آینده در گیلان است.