یادداشت| ترویج فرهنگ مهدویت با جهانی‌شدن «سلام فرمانده»
یادداشت| ترویج فرهنگ مهدویت با جهانی‌شدن «سلام فرمانده»

به گزارش تیتر گیلان از رشت، حمیدرضا دنیادیده، فعال رسانه‌ای گیلان در یادداشتی نوشت: فرهنگ مهدویت شناخت جایگاه امام در هدایت بشریت است؛ امامی که می‌آید تا انسان‌ها را به سعادت حقیقی راهنمایی و آنان را باخدا، پیامبران، دین، اخلاق و آخرت آشنا کند و پس از سوق دادن زندگی‌مان به‌سوی خدا، ما را از […]

به گزارش تیتر گیلان از رشت، حمیدرضا دنیادیده، فعال رسانه‌ای گیلان در یادداشتی نوشت: فرهنگ مهدویت شناخت جایگاه امام در هدایت بشریت است؛ امامی که می‌آید تا انسان‌ها را به سعادت حقیقی راهنمایی و آنان را باخدا، پیامبران، دین، اخلاق و آخرت آشنا کند و پس از سوق دادن زندگی‌مان به‌سوی خدا، ما را از بحران هویت نجات دهد.

مهدویت از غدیر آغاز و در عاشورا به بلوغ می‌رسد و منتظران بدون درک غدیر و همگون شدن با فرهنگ سرخ حسینی نمی‌توانند آن را درک کنند، مهدویت آغازی به درازای تاریخ دارد؛ واقعی و زنده و ممتد.

جامعه جهانی در گسترش فرهنگ مهدویت و تکوین دین نیاز به انسجام جهانی داشته و تحقق این خواسته بزرگ، جز با کار فرهنگی و بهره‌گیری از هنر در بستر رسانه غیرممکن بود.

ایران اسلامی داعیه‌دار فرهنگ سرخ حسینی و انتظار بوده و این میهن با تمدن که در اسلام پذیری و گسترش آن پیش‌قراول بسیاری از ممالک اسلامی ازجمله در منطقه هست، همیشه در تارک مفتخرانه شیعه خوش درخشیده و استان گیلان نیز همیشه نشان داده که در احیا و گسترش این فرهنگ یدی طولی دارد و هم کار ارزشمند فرهنگی را می‌فهمد و هم می‌تواند در شکل‌گیری و هدایت فرهنگ‌عامه جهان اسلام نقش‌آفرین باشد.

امروزه یکی از هنرمندانه‌ترین آثاری که در بستر رسانه در ترویج فرهنگ مهدویت جهان اسلام نقش داشته، قطعه «سلام فرمانده» گروه “ماح” است، کاری ارزشمند از جوانانی خوش‌فکر، باذوق و تربیت‌یافته در مکتب اهل‌بیت (س)؛ سرودی که به‌اندازه یک تاریخ با تمدن ارزش داشت و جامعه جهانی را در رسیدن به انسجام جهانی آماده کرد؛ نوای این سرود پس از اجرا در سراسر کشور به‌سرعت در جهان پیچید و زیر لب آحاد هر جامعه و قشری ، سیاه‌وسفید، زرد و سرخ، ایرانی و غیر ایرانی، آسیایی و آفریقایی و حتی آمریکای و … زمزمه می‌شود.

در رصد اخبار جهان و آثاری که «سلام فرمانده» در جهت ترویج فرهنگ مهدویت برجای گذاشته، نشان می‌دهد این سرود علاوه بر اجرا در ایران، در ترکیه، آذربایجان، هند، آفریقا و بحرین، در کشورهای غربی و اروپایی نیز در حال اجرا بوده و کلیپ‌هایی که در فضای مجازی میز منتشرشده حکایت از آمادگی مسلمانان در آمریکا برای اجرای سرود «سلام فرمانده» می‌دهد.

صدور فرهنگ مهدویت در اثری هنرمندانه، عاشقانه و آگاهانه با بهره‌گیری درست و به هنگام از ظرفیت رسانه یکی از امیدوارکننده‌ترین اخباری است که اصحاب جراید و خبرنگاران طی ماه‌های اخیر در دنباله‌روی از سرود «سلام فرمانده» با آن روبرو شده‌اند.

بسیار مایه مباهات و افتخار است که همچون گذشته ایران و گیلان عزتمند در شرایطی که دشمن نمی‌خواهد حتی یک خبر خوب و امیدوار کنده در جهان از ایران مخابره شود، امیدوارکننده‌ترین خبر و بزرگ‌ترین خبری که همه انتظارش را می‌کشند در سراسر جهان با «سلام فرمانده» به‌سرعت در حال تکثیر و انتشار است. به امید روزی که تیتر نخست همه رسانه‌های جهان ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف باشد؛ ان‌شاءالله.

انتهای پیام/