یادداشت| غفلت از ظرفیت اصحاب رسانه در انتصابات
یادداشت| غفلت از ظرفیت اصحاب رسانه در انتصابات
وقت آن نرسیده تا مسؤولین و متولیان رسانه‌ای استان آستین‌های همت را بالا بزنند و اصحاب رسانه‌ای را که سال‌ها در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر و روستا، احصاگر دردها بودند و بارها درمانگر مشکلات، به نقش‌آفرینی در عرصه اجرا و مدیریت دعوت کنند؟!

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محدثه فردی در یادداشتی نوشت، دنیای حاضر عصر ارتباطات است و بازیگران اصلی اما گمنام این عصر در پی وقایع و حوادث، به رسم وجدان و شرافت قلم به دست می‌گیرند تا روایت‌گر انسانیت باشند و تبیین‌گر حقایق! بماند آنانکه برای نان دست‌به‌قلم می‌شوند و صداقت را به نام می‌فروشند که هیچ! ملاک‌مان نیست، هرچه می‌گوییم از با انصافان عرصه رسانه است و از شرافت‌گزیدگانِ عرصه حقیقت ‌طلبی!

بازیگرانِ امروزگیلانِ غیور ما نیز در این عصر پرتلاطم‌رسانه‌ای حضور پرمعنا و قهرمانه‌ای دارند و بی‌محابا پای در میدان نبرد گذاشتند بی‌آنکه آرامش‌خاطری برای خود بیندیشند، شجاعانه برای خلق روایت، رَدای نمایندگی مردم در کنار مسئولین را برای خود آزین دادند و به نداشته‌های شغلی از جمله رفاه، بیمه مکفی، امنیت شغلی و آینده کاری نمی‌اندیشند و برای رساندن صدای مردم به مسئولین میدان‌داری می‌کنند و واقع‌بینانه قلم می‌زنند تا گره‌گشایی کنند و سنگ‌های سخت را از پیش پای مردمان غیور این دیار بردارند.

حرفه سخت اما شیرین و پرماجرای خبرنگاری منجر به این شده تا خبرنگاران اولویت خود را رفع مشکل مردم بدانند تا نداشته های شغلی خود! اما این از خودگذشتگی آیا مجوز بی توجهی مسئولین را صادر می‌کند؟! به راستی سهم خبرنگاران و اهالی رسانه از متولیان این حرفه در استان و کشور چیست؟! خبرنگاران همواره بازوان اصلی مسؤولین در انعکاس عملکردها و مرجع محکم مردم برای درخواست از مسئولین بوده و هستند اما انگار در این بازو و مرجع بودن‌ها، سهم همیشگی آنان گمنامی و بی‌مهری‌است! آیا وقت آن نرسیده تا مسؤولین و متولیان رسانه‌ای استان آستین‌های همت را بالا بزنند و اصحاب رسانه‌ای را که سالها در کوچه پس کوچه‌های شهر و روستا، احصاگر دردها بودند و بارها درمانگر مشکلات، به نقش آفرینی در عرصه اجرا و مدیریت دعوت کنند؟! مگر نه این است که رسانه پیشانی عملکرد ادارات و سازمان‌هاست پس چرا به عنوان متخصص در امر رسانه نباید به عنوان مسئولین روابط عمومی یا مشاورین مدیران دعوت به کار شوند و اندوخته سالها فعالیت میدانی خود را به اجرا بگذارند؟!

به راستی اصحاب رسانه نباید حقی برای نقش آفرینی در مسند اجرا، مدیریت و سهمی در انتصابات داشته باشند؟!

آری! اینان هم تخصص دارند هم سابقه و تنها نداشته‌یشان «ردیف حقوق دولتی» است که منجر شده تا آنان محکوم شوند به نادیده گرفته شدن و توانایی و مهارتشان به جرم نداشتن ردیف حقوقی و عدم توجه متولیان رسانه به مهارت‌ها و توانایی‌شان باعث شده تا سالهای سال بدون امنیت شغلی و حقوق مکفی قلم بزنند و نادیده گرفته شوند.

رسانه‌ای ها گله‌مندند! از نامهربانی‌ها و نادیده گرفته شدن‌ها، هرچند بنا به رسالت خبری و شرافت انسانی پای گله‌مندی را به حرفه خود باز نمی‌کنند و با همان وجدان شریف انسانی واسطه می‌شوند تا گره‌گشایی کنند اما این‌بار قلم‌ها را واسطه می‌کنیم تا متولیان امر و آنانی که باید گوش شنوایی از دردهای اهالی رسانه داشته باشند، بشنوند و گره‌گشایی کنند از درد نهفته‌ای که سالهاست بغض گلو و اشک چشم شده تا با همان نگاه جهادی این بار نفس تازه‌ای بر پیکر خسته اما مقتدر اهالی رسانه بدمند و جان دوباره هدیه‌کنند تا بعد از آن، بی‌دغدغه از درها فریاد بزنند و از عملکردها و خدمات مسؤولین برای مردم بگویند، و «قسم به قلم!» که واسطه کردیم برای درمان دردهای فرهیختگانی که در سایه بی‌مهر در حال احتضارند!

انتهای پیام/

  • نویسنده : محدثه فردی