ترویج فرهنگ عاشورایی شهادت در گام دوم انقلاب ضرورت دارد
ترویج فرهنگ عاشورایی شهادت در گام دوم انقلاب ضرورت دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن گرامیداشت روز شهدا، ترویج فرهنگ عاشورایی شهادت در گام دوم انقلاب را از ضروریات نظام اسلامی عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر گیلان؛ دکتر ارسلان سالاری-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت مقام شامخ شهدا، پیامی را صادر کرد.
در متن پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است؛
بسم رب الشهداء والصدیقین
۲۲ اسفند-روز بزرگداشت مقام شامخ شهدا، فرصتی برای یادآوری فداکاری ها و ایثارگری‌های دلاورمردان و شیرزنانی است که در طول دوران انقلاب اسلامی، از جمله دوران دفاع مقدس و پس از آن برای دفاع از کیان، شرف و عزت و تمامیت میهن اسلامی جان عزیز خود را فدا کرده و به جایگاه رفیع شهادت رسیدند و سعادتمند شدند.
 در دوران بحران همه گیری بیماری کرونا نیز مدافعان سلامت همچون رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم، با حضور در خط مقدم جبهه سلامت، برای حفظ جان بیماران تا آخرین نفس کوشیدند و در این مسیر پرفراز و نشیب به خیل شهدا پیوستند و نام آنها  با تلاش حماسه ساز و عزت آفرین، جاودانه شد.
در گام دوم انقلاب، ترویج فرهنگ شهادت طلبی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان گرانقدر از افتخارات بزرگ انقلاب اسلامی است و همه باید برای احیاء و حفظ این فرهنگ جهادگونه، کوشیده تا ارزشهای ناب فرهنگ عاشورایی شهادت را به نسل‌های امروز و فردا، منتقل کنیم.
 این‌جانب، ضمن گرامیداشت روز  شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای معظم و مکرم شهدای اسلام، علی الخصوص شهدای  مدافع سلامت، از خداوند منان توفیق  پیروی از ارزش ها و آرمانهای شهدای گرانقدر را مسئلت دارم.
دکتر ارسلان سالاری
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان