رئیس شورای اسلامی شهر رشت از سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت بازدید کرد/ رشت شهر بدون متکدی
رئیس شورای اسلامی شهر رشت از سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت بازدید کرد/ رشت شهر بدون متکدی
همزمان با بارش برف در شهر رشت ، رئیس شورای اسلامی شهر رشت به صورت سر زده از وضعیت سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر گیلان، محمد حسین واثق کارگرنیا صبح امروز در بازدید سرزده از سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت با تاکید به حمایت از افراد نیازمند و بی سرپناه اظهار کرد: باید با همراهی دیگر دستگاه ها شرایط بازگشت این افراد به آغوش جامعه نیز فراهم شود.

وی با بیان اینکه مشاهده افراد نیازمند و بی سرپناه بخصوص در فصل سرما ناراحت کننده است، گفت: باید مدت زمان حضور این افراد در سامانکده و گرمخانه تعریف شده باشد و طی مدت زمان حضورشان با همکاری دیگر دستگاه ها بسترهای مناسب برای ایجاد اشتغال و مستقل شدن آنان نیز مهیا شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه بسیاری از افراد ی که در سامانکده شهرداری رشت حضور دارند غیر بومی هستند بیان کرد: برای ساماندهی این افراد باید با شهرداری های شهرهای محل سکونتشان هماهنگی های لازم انجام شود .

کارگرنیا با تاکید به اینکه باید عنوان رشت شهر بدون متکدی تحقق پیدا کند تصریح کرد: لازمه این مهم همراهی تمامی دستگاه ها از جمله بهزیستی است و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب بسترهای لازم به منظور رفع چنین ناهنجاریهایی در شهر رشت فراهم شود .

وی به مشارکت شهروندان در راستای تامین برخی از هزینه های سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت اشاره کرد و ‌گفت: هنوز بسیاری از شهروندان نسبت به وجود این سامانکده بی اطلاع هستند و اطمینان داریم شهروندان در صورت مطلع شدن به این مجموعه برای یاری رساندن به افراد بی سرپناه و نیازمند کمک خواهند کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت می تواند در قالب کمک های غیر نقدی از مشارکت شهروندان استفاده کند افزود: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با نصب بنرهایی در سطح شهر از این بابت به شهروندان اطلاع رسانی کند.

لازم به ذکر است همزمان با شروع بارش برف در رشت از شب گذشته ۲۵ نفر از افراد بی سرپناه به مرکز سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت انتقال پیدا کردند و در مجموع ۷۰ نفر در این دو مرکز نگهداری می شوند.