همایشی برای توسعه همکاری مدافعان سلامت و امنیت/ تجلیل از دست‌اندرکاران طرح ملی شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا
همایشی برای توسعه همکاری مدافعان سلامت و امنیت/ تجلیل از دست‌اندرکاران طرح ملی شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا
همایشی برای توسعه همکاری مدافعان سلامت و امنیت/ تجلیل از دست‌اندرکاران طرح ملی شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تیتر گیلان، حدود دو سالی از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد، ویروسی که توانست بدون لحاظ کردن مرزهای جغرافیایی، شهرها و روستاها را یکی پس از دیگری فتح کند و اوضاع و احوال همگان را تحت سیطره خود بگیرد.
ویروس کرونا و سویه های جهش یافته آن طی دو سال اخیر، هزاران تن را در ایران به قربانگاه برد و در این تلاطم سهمگین، مدافعان سلامت که در خط مقدم دفاع در برابر این ویروس منحوس بودند نیز درگیر، مبتلا شده و عده‌ای نیز در عرصه خدمت به مردم به خیل شهدا پیوستند.
گیلان با داشتن ضعف‌های زیرساختی عمده در عرصه‌های بهداشت و درمان، از نخستین استان‌های درگیر با این ویروس در کشور بود و این مسایل در کنار ناشناخته بودن کرونا منجر شد تا قشر قابل توجهی از پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، کادر اداری و خدماتی در این استان به این ویروس مبتلا و با آن دست و پنجه نرم کنند.
اکنون یادمان جانباختگان و شهدای عرصه خدمت حوزه سلامت گیلان حدود ۳۰ آلاله را در خود جا داده است، شهدا و جانباختگانی که مستقیم و غیر مستقیم در برابر این ویروس منحوس و وحشی سینه سپر کردند و همچون رزمندگان دفاع مقدس و مدافعین حرم جان شیرینشان را به اسلام، انقلاب، میهن و مردم نجیبشان اهدا کردند.
شهدا و جانباختگانی که یاد و خاطره آنها، تجلیل از مقام مکرم‌شان و پاسداشت ارزشهای به جای مانده از آنها ارزشش کمتر از شهادت نیست.
  مثل  یادواره‌ای که مدافعان امنیت و سلامت ایران برای پاسداشت شهدای سلامت در بحران کرونا گرفتند.
در این مراسم پرچمداران مقابله با کرونا از جمله بسیج، سپاه و مدافعین سلامت در سالن اجلاس سران(تهران) گرد هم آمدند تا از دست‌اندرکاران طرح شهید سلیمانی و شهدایی یاد کنند که تمام هست و نیست خود را در طبق اخلاص گذاشتند و در ایامی که همه از یکدیگر فاصله می‌گرفتند ، بر سوگندی که با خدای خود یاد کردند، استوار بمانند و در برابر کرونا بجنگند.
امروز فرماندهان سپاه و بسیج دوشادوش هم‌رزمان خود در وزرات بهداشت به بهانه تجلیل از دست‌اندرکاران طرح شهید سلیمانی و شهدای سلامت گرد هم آمدند تا با تأسی از فرامین امامین انقلاب و شهدا، راه پر فراز و نشیبی را درعرصه سلامت با رمز سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی طی کنند تا پایداری سلامت و ارتقا آن در جامعه نهادینه شود.
همایش امروز مسوولان‌ سپاه و بسیج و همچنین وزرات بهداشت که با مشارکت سپاه‌های منطقه‌ای و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله استان گیلان برگزار شده بود، آغازی برای همکاری های بیش از پیش مدافعان سلامت و امنیت برای مردم بود، مردمی که در میهن دوستی، ایران را و در وحدت شهید سلیمانی ها را در آرمان های خود حک کرده اند.
شیرینی همایش امروز صرفا پوشش بالای واکسیناسیون کرونا در کشور با همت و یاری سپاه، بسیج، بهداشت، هلال احمر و دیگر گروه‌های مشارکت کننده نبود بلکه این همایش رهاورد رویکرد کار جهادی و گروهی، تغییر راهبردی رویکردها و به کارگیری تکنیک های عملیاتی و تبدیل اراده ها در میدان عمل بود. میدانی که شهید سلیمانی ها آن را فتح کرده و برای ما مهیا ساخته اند، میدانی که مدافعانی همچون بهداشت و درمان در آن حاضرند ‌و قرار است برای ایران قوی و ملتی عزتمند همچنان جان خود را فدا کنند./