سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه شفت برگزار می‌شود
سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه شفت برگزار می‌شود
«دکتر حمید رحیمی» با تسلیت پیشاپیش شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: رفتار و سلوک اخلاقی حضرت فاطمه(س) را باید در حوزه نظر و عمل ترویج کرد، هم با گفتار باید عطر روحبخش یاس نبوی را و هم با حرکت های مجاهدانه و رفتارهای عاشقانه منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر گیلان،رئیس اوقاف و امور خیریه شفت افزود: یکی از کارهایی که حضرت فاطمه(س) بسیار دوست داشته و بدان اهتمام ویژه‌ای داشتند؛ صدقه و کمک به مستمندان بود.

وی گفت: با توجه به تقارن دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ایام سوگواری یاس نبوی (شهادت حضرت صدیقه طاهره(س)) و نیز دهه بصیرت، نظر به اجرای واکسیناسیون همگانی و کاهش بیماری کرونا و محدودیتهای اعلامی؛ با هدف گرامیداشت این ایام ، برنامه ریزی مناسبی برای تعظیم شعائر و برگزاری مراسم ویژه در بقاع متبرکه و مساجد شهرستان  صورت گرفته است.

رحیمی با اشاره به اینکه سوگاره «یاس نبوی» در سطح بقاع متبرکه شهرستان شفت برگزار می‌شود تصریح کرد: استفاده از تلاوت قاریان ممتاز و ذاکران اهل بیت و نیز قرائت بخشی از خطبه فدکیه و زیارتنامه حضرت فاطمه زهرا(س) در مراسم، اطعام عزاداران از منابع خیرین، استقبال و پذیرایی از دسته جات عزاداری در صحن بقاع متبرکه ومساجد، اقامه عزای شهادت حضرت زهرا(س) در فاطمیه دوم،  از دوشنبه ۱۳ دیماه لغایت ۱۷ دی۱۴۰۰(مطابق معمول سنوات گذشته) و استفاده کامل از ظرفیت مبلغین اعزامی در ایام تبلیغی از جمله برنامه‌های یاس نبوی است.

رییس اوقاف و امور خیریه شفت با اشاره به راه اندازی کاروان عزای سوگواران یاس نبوی در مناطق شهری و معابرعمومی، تصریح کرد: اجرای این حرکت فرهنگی از سوی فعالان بقاع متبرکه،فضای معنوی فاطمیه را برای مناطق مجاور بقاع  و مساجد به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان اینکه همزمان با ایام فاطمیه بسته‌هایی شامل مواد غذایی ضروری تهیه و در قالب یک سبد غذایی، به نام تبرکات فاطمی به مستمندان پیرامون بقاع متبرکه ومساجد اهدا می‌شود اظهار کرد: زمان اجرای طرح تبرکات فاطمی از ۲۵ آذر لغایت ۱۷ دی ماه است.

رحیمی افزود: باتوجه به لزوم رسیدگی به وضعیت سلامتی روحی و جسمی خانواده، تدابیری اندیشیده شده تا در برنامه های ویژه شهادت بزرگ بانوی بشریت، خدمات ویژه بهداشتی، درمانی و مشاوره‌ای به بانوان و کودکان ارائه شود.

رییس اوقاف و امور خیریه شفت خاطرنشان کرد: در این خصوص با دعوت از بسیج جامعه پزشکی، گروه های جهادی فعال در حوزه درمان و سلامت، پزشکان متخصصین زنان و مامایی، مشاورین خانواده و… غرفه های سلامت در تمامی برنامه ها و تجمعات برپا می‌شود.