پرستاران با آمیختن عشق و عطوفت جانی تازه به بیماران می‌بخشند/ جامعه سلامت به شهدای پرستار گیلانی می‌بالد
پرستاران با آمیختن عشق و عطوفت جانی تازه به بیماران می‌بخشند/ جامعه سلامت به شهدای پرستار گیلانی می‌بالد
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، از تلاش مجاهدانه و ایثارگرانه فرشتگان سفیدپوش تقدیر کرد.
.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر گیلان، دکتر ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صدور پیامی فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار را تبریک گفت.
در متن پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است:
سالروز ولادت پرستار کربلا حضرت زینب کبری(س) به عنوان روز پرستار، فرصتی ارزشمند برای تقدیر از فرشتگان سفیدپوشی است که دانش، عشق و عطوفت را به هم آمیخته و با دم مسیحایی خود جانی تازه به بیماران دردمند می بخشند.
در ایام نفس گیر بحران کرونا که مردم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس خود را در خانه حبس کرده و از هم فاصله می گرفتند، این پرستاران ایثارگر بودند که در کنار کادر درمان، مجاهدانه و  ایثارگرانه لباس رزم بر تن کرده و با حضور در خط مقدم جبهه سلامت، برای پرستاری از بیماران تا پای جان ایستادند و در این  مسیر سخت و دشوار صحنه های باشکوهی از ایثار، حماسه‌ها خلق کردند.
پرستاران در بحران کووید ۱۹ همچون پروانه هایی دور بیماران مبتلا به این ویروس منحوس گشتند تا جایی که عده ای از این عزیزان بیمار و تعدادی نیز در جهت خدمت به مردم جان به جان آفرین تسلیم کرده و به خیل شهدا پیوستند.
تقدیم دو شهیده‌ پرستار مدافع سلامت در گیلان طی دوران کرونا افتخاری است که جامعه سلامت به آن می‌بالد و بی شک قدردانی از کسانی که با تمام وجود در راه خدمت به بیماران از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند، بسیار دشوار است.
اینجانب ضمن پاس داشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، فرا رسیدن میلاد باسعادت بانوی کربلا حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را به جامعه پرستاری به ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان حوزه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبریک عرض نموده و ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدت های این عزیزان گرانقدر، از درگاه خداوند سبحان، سلامتی و توفیق روز افزون برای همگان  مسالت دارم.
دکتر ارسلان سالاری
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان