دفتر شورای عالی بسیج فعالان اقتصادی و تجاری فعالیت خود را آغاز کرد
دفتر شورای عالی بسیج فعالان اقتصادی و تجاری فعالیت خود را آغاز کرد
دفتر شورای عالی بسیج فعالان اقتصادی و تجار کشور که در همه اتاق های کشور در حال گشایش و راه اندازی و افتتاح نیز شده است ، با حضور مسئولان بسیج کشور و استان در اتاق بازرگانی گیلان رسما فعالیت خود را آغاز کرد

.
رییس اتاق بازرگانی گیلان در جریان افتتاح دفتر شورای عالی بسیج و فعالان اقتصادی گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور مقامات سپاه قدس و بسیج گیلان و روابط تزدیک بخش خصوصی با سپاه از همان ابتدای شکل گیری انقلاب گفت :
اتاق بازرگانی همیشه خود را متعلق به بسیج دانسته و با بسیج همراه بوده است اما از امروز این روابط با صفت برتر و به عبارتی بسیجی وارتر در راستای رفع مشکلات و بهبود شرایط اقتصادی صورت خواهد گرفت .
هادی تیز هوش تابان با ذکر این نکته که عالی ترین درجه انجام یک کار را بسیجی می شناسند تصریح کرد : مشکلاتی که امروز کشور در بخش اقتصاد با آن روبرو است از طریق ورود بسیج و سپاه قابل حل است ، البته اگر به اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب این روش از اقصاد را برای مقابله با  تحریم های اقتصادی بین المللی علیه ایران صادر و آن تاکید ویژه دارند دقت شود ، قوانین آن رویکرد و شیوه بسیجی دارد که می تواند کشور را از شرایط فعلی نجات دهد.
رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی گیلان ایثار و از خودگذشتگی و نداشتن منافع شخصی را از خصوصیات بارز بسیج دانست و تصریح کرد: آنچه که در ایران بعد انقلاب موجب شده است تا بسیج به عنوان یک نهاد مردمی آرمانی تلقی گردد ورود و نجات کشور در بحران ها توسط بسیج بوده است به همین خاطر بسیج یک نهاد مردمی و مردم مدار است .
وی با نام بردن از مسوولان بسیج و سپاه استان که نگاه حمایتی به بخش خصوصی دارند تصریح کرد : اتاق بازرگانی با همراهی بخش تولید ، صنعت و فعالان اقتصادی با بسیج اصناف و بازاریان که آقای صاحب در این بخش فرد دلسوز و پر تلاشی هستند خود را همسو با برنامه های بسیج و سپاه می داند و برای عبور کشور از چالش ها همگام است. 
دفتر بسیج در اتاق بازرگانی می‌تواند بلندگوی فعالان اقتصادی باشد
دبیر کل شورای عالی بسیج گفت: دفتر بسیج در اتاق بازرگانی می‌تواند بلندگوی فعالان اقتصادی در مواجهه با مشکلات باشد تا بتواند به منافع عمومی جامعه کمک کند .
محمد جواد اسلامی پیش از ظهر امروز در جلسه معارفه مسؤول و دبیر بسیج تجار استان گیلان که در سالن همایش های اتاق بازرگانی برگزار شد، فلسفه وجود بسیج را خروج از بن‌بست‌ها دانست و گفت :
شورای بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هم با هدف کمک به رفع مشکلات این حوزه تشکیل شده است.
اسلامی بسیج را مرز بین حاکمیت و مردم دانست و با تاکید بر اینکه بسیج با ایجاد همدلی و همراهی شکاف موجود در بین مردم و حاکمیت را پر کرده و به کاهش مشکلات کمک می‌کند از رویکرد بسیج در شرایط فعلی حل شکاف در حوزه اقتصاد است به عنوان اصلی ترین عامل ایجاد دفاتر در اتاق های کشور پرداخت و تصریح کرد : به همین دلیل بسیج هم وارد این بخش شده است.

وی ریشه بسیج را در بدنه مردم و شاخه و برگ آن در نهادهای دولتی تعبیر کرد و بسیج را در مرز دولت و مردم دانست و افزود : ثمره آن برای آحاد ملت است و یکی از ویژگی های آن هم ایجاد وحدت و همراهی است

وی از تجار به عنوان افسران سنگر اقتصادی ارزیابی کرد هستند خاطر نشان کرد : وقتی رهبری کرونا را الویت اصلی کشور دانستند بسیج وارد شد و تعدادی تجار هم وارد شدند و تامین ارز مشخص شد و با الویت قرار گرفتن محموله بخش خصوصی با ۵ میلیون و اندی واکسن روحیه بسیجی برای نجات کشور از همه گیری کووید ۱۹ آغاز شد و این حرکت بسیجی موجب شد تا ۱۶۰ میلیون واکسن کمتر از دو ماه وارد کشور شد .
دبیر کل شورای عالی بسیج تجار در اتاق بازرگانی ایران ، اقتصاد را دستوری ندانست بلکه مدیریتی و ‌ هدایتی ارزیابی کرد و گفت : در دوران کرونا یک کارخانه تولید ماسک با خرید دستگاه و هماهنگی با گمرک دو ماهه راه اندازی شد و‌ مونوپل تولید ماسک در کشور شکسته شد .
وی شکستن قیمت ماسک و عدم افزایش قیمت آن در دو سال اخیر در مقابل همه گرانی ها را ورود بسیج در این بخش دانست و افزود :
قیمت ماسک معمولی در کف قیمت ۳ هزار تا ۱۵ هزار تومان بود که با همه گرانی ها ‌ در دو سال اخیر قیمت ماسک ارزان‌تر هم شد
ماسک در کشور از خانگی تا صنعتی تولید و هم اکنون با تولید روزانه بیش از ۱۸ میلیون ماسک امروز ، صادر ات هم می شود.
اسلامی با بیان اینکه ترکیب دفتر تحصصی شورای عالی بسیج ۹ نفر هستند که شامل رئیس، دبیر و هفت نفر از فعالان نخبه حوزه اقتصاد تشکیل می‌شونداضافه کرد : این دفتر یک پایگاه بسیج است ولی اعضای آن باید از کانال بسیج اصناف عضوگیری شوند و کارت عضویت کلان برای آن‌ها صادر خواهد شد.

سرهنگ پاسدار حسن حبیبی جانشین سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین بسیج از گیلان به عنوان استان پیش رو در امور مشارکت های مردمی که با محوریت برنامه های بسیج در طول شما گیری انقلاب موجب شده است تا نام این استان در کشور مورد توجه نهادهای انقلاب قرار گیرد گفت : گیلان در زمان انقلاب و سپس ۸ سال جنگ تحمیلی ، پس از دوران جنگ ، تحریم ها و هم اکنون جنگ اقتصادی با نیروهای با سهم‌قابل توجهی که از مشارکت های بسیجی دارد یاور انقلاب و در کنار انقلاب به عنوان بازوی نظام عمل کرده است .
این مقام مسئول در سپاه قدس گیلان تصریح کرد : کمک به واکسیناسیون عمومی و نجات استان از همه گیری کرونا که از استان های در صدر فوت شدگان بود ، با ورودبسیج و سپاه به سرعت آمار فوت شدگان کرونا در استان کاهش و امروز کاهش آمار فوت شدگان در کشور هم مرهون تلاش شبانه روزی بسیج و سپاه است .
در ادامه سرهنگ پاسدار احمد ابراهیمی مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان هم از گیلان از کمک های مردمی و بسیجی وار که موجب آرامش خاطر محرومان و نجات کشور از بحران های اقتصادی در کشور شده است را ماموریت بسیج که تشکلی مردم نهاد است یاد کرد و افزود : بسیج در کنار دولت ها هر جا نیاز باشد حضوری جهادی دارد و حضور بسیج در زمان بحران ، فرصت ها را برای نجات کشور ایجاد می کند و در واقع کار بسیج بن بست شکنی است و منتظر دستورالعمل نمی ماند .
سرهنگ ابراهیمی با تاکید بر اینکه بسیج به عنوان بک نهاد مردمی در استحکام و قوام انقلاب نقش بی بدی‌ای داشته است از نیروهای بسیجی در گیلان به عنوان نیروهای کارآمد و متخصص در کشور نام برد و گفت : بسیج در گیلان دارای کارنامه درخشانی است به همین دلیل نیروهای بسیجی در این استان مورد توجه مسوولان بسیج کشور هستند چرا که گیلان دارای نیروهای مستعد در همه بخش های اقتصادی و اجتماعی است و تا کنون در همه بحران ها با ورود بسیجی های گیلان آرامش و امنیت پایدار برای مردم ایجاد شده است .
جلال الدین محمد شکریه نایب رییس اول اتاق اصناف ایران و رییس اتاق اصناف مرکز گیلان هم با اشاره به اینکه بسیج در کشور همواره دارای کارنامه موفق بوده است و نشان می دهد بسیج درد جامعه را می دارند و ارتباط گیری بسیج با مردم بسیار عالی است از مسوولان بسیج در گیلان که دارای همکاری دیرینه و ارزشمندی با تشکل های بخش خصوصی هستند اشاره کرد و گفت :
ایجاد اولین دبیر خانه اقتصاد مقاومتی که همان روحیه بسیجی وار در آن دیده می شود برای اولین بار در کشور در اتاق بازرگانی گیلان به همت آقای تیزهوش راه اندازی شد و سه تشکل اتاق اصناف ، تعاون و بازرگانی به طور مستمر ماهانه نشست های بسیار خوبی را برای رفع موانع اقتصادی و کسب و کار در تولید ، اقتصاد و بازار با یکدیگر دنبال می کنند.
شکریه از پیشنهادات این شورا در شورای گفتگو که منجر به مصوبه شده است اشاره کرد و افزود : این اتحاد موجب ارتباط دولت و بخش خصوصی انجام شده است .
به گفته وی کارهای بزرگی که بسیج در تولید ماسک انجام داد ، ما برای یک‌جعبه ماسک با مشکل روبرو بودیم اما قید و بندها بر داشته شد و به سرعت این استان علی رغم خودکفایی مشکل استان های دیگر را رفع کرد و تحقق این اقدام با ورود نیروهای بسیجی بوده است.
نایب رییس اتاق اصناف ایران اقتصاد مقاومتی را در ۱۲ سال اخیر که در رشد اقتصادی نقش داشته است از آن به عنوان پرونده ای در هر سال برای رشد در اقتصاد و رفع موانع یاد کرد و ادامه داد : در سال تولید سال بعد پرونده بسته نمی شود اما در این هارمونی چند نفر ساز مخالف می زنند و آن ساز مخالف به عبارتی دستورالعمل هایی است که با قوانین کار ، تامین اجتماعی و سایر دستورالعمل های دستگاه های مختلف که ضد کار است و الفبای اقتصادی را هم نمی توان با آن تحلیل کرد موجب می شود تا کشور با چالش های اقتصادی روبرو شود و جنگ سردی را که دشمن برای ما پیش بینی کرده است بدتر از جنگ گرم است و در این بخش در داخل از نوع مدیریت و قوانین هم ضربه می خوریم که باید هارمونی ایجاد شود .
وی از ۳ میلیون واحد صنفی و بالغ بر حداقل ۹ میلیون نفر اشتغال در اصناف را با ظرفیت برای بسیج کشور تلقی کرد که روحیه بسیجی وار اصناف برای انقلاب یک الگو و معیار برای خروج از بحران ها است .
شکریه دفتر بسیج تجار و فعلان اقتصادی در اتاق بازرگانی گیلان با درایت آقای تیزهوش تابان را منشا فعالیت های خیرخواهانه برای فعالان اقتصادی و تجار دانست .


سرهنگ پاسدار رحمت صاحب رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه قدس گیلان هم با اساره به اینکه بسیج در ابتدای انقلاب به فرموده امام راحل ۲۰ میلیون نفر بوده است و امروز با گذشت ۴۰ سال از انقلاب این تشکل مردمی با یک جمعیت ۸۰ میلیونی از انقلاب اسلامی تبدیل شده است گفت :
از سال ۹۶ جنگ اقتصادی و اعتصابات صنفی که با خصومت امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران که با شکل جدیدی از تحریم های همیشگی آغاز شد و خوشبختانه در این هدف شوم و استکباری موفق نشدند با تدینی که بازاریان و اصناف داشتند همه آن برنامه ها به فرصتی برای سازندگی و استحکام پذیری انقلاب تبدیل شد و در گیلان هم هوشمندی و درایت بازاریان مثال زندنی بوده است .
سرهنگ صاحب جامعه بازاریان را جامعه ای خیر و نیکو کار دانست و با تاکید بر اینکه در اتاق بازرگانی همواره از همراهی این اتاق در حمایت از محرومان و نیازمندان روبرو بوده ایم و اتاق گیلان با روحیه بسیجی در کنار بسیج منشا خیر بوده است اضافه کرد : وقتی کرونا بازار و‌ تولید ما را تعطیل کرد در مقابل بانک ها فعالیت های خود را همچنان دنبال می کردند و چک های بازاریان و تولید کنندگان برگشت می زدند ، بخش خصوصی گیلان صبوری کرد و فشار ها را تحمل کردند ‌و حتی به کمک مردم آمدند .

به گفته وی در اسفند ۹۸ بازار تعطیل شد گروهای بسیجی از جیب خود جهادی امکانات بهداشتی خریدند و با کمک‌واحد های صنعتی در معابر و حتی منازل مردم کمک کردند .
به گفته وی ورود سپاه در همه صحنه های انقلاب موجب می سود تا در جامعه آرامش ایجاد شود از ورود بسیج در بهش نظارت بر مرغ و تخم مرغ برای ایجاد آرامش در بازار اشاره کرد و گفت :
در بحث نظارت بر بازار مرغ و تخم مرغ و تولید این کار به بسیج اصناف واگذار می شود .
علی درویش مسوول بسیج اتاق بازرگانی ایران هم اصلاح ساختار اقتصادی را به عنوان گام دوم انقلاب دانست و با استره به منویات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه هر کجا بسیج و سپاه ورود نماید مشکلات اقتصادی حل شد از تعامل موجود در همه اتاق های کشور با بسیج پرداخت و‌ گفت :
بسبج نگاه مردمی و منافع ملی را دنبال می کند ، بسیج با روحیه جهادی و انقلاب که با خود به همراه دارد منشا ثبات اقتصادی و تحول در همه ارکان انقلاب خواهد بود و این روحیه از بسیج است که آن را به عنوان یک تشکل مردمی و برخواسته از دل جامعه می دانند.
وی راه اندازی دفتر شورای عالی بسیج فعالان اقتصادی و تجار در اتاق بازرگانی گیلان را یک اتفاق مهم برای رفع مشکلات بخش تجارت و بازرگانی و تسهیل امور فعالان اقتصادی دانست.
گفتنی است در این مراسم احکام یک ساله مسوولیت ریاست و دبیری بسیج فعالان اقتصادی و تجار اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی گیلان به ترتیب به آقایان محمدعلی سالاری جوبنی و کیانوش معصوم پرست اهدا
• شد.