کشتارگاه مرغ کیسم واگذار شد/بازداشت مالک اصلی شرکت کشتارگاه مرغ کیسم
کشتارگاه مرغ کیسم واگذار شد/بازداشت مالک اصلی شرکت کشتارگاه مرغ کیسم
دادستان انقلاب مرکز گیلان از واگذاری شرکت کشتارگاه مرغ کیسم به یک شرکت سرمایه‌گذاری خوش‌نام گیلانی خبر داد و گفت: از دو سال گذشته و با ورود دادگستری شرکت کشتارگاه مرغ کیسم با نظارت اداره امور ورشکستگی به یک شرکت خوشنام گیلانی به صورت اجاره‌ای و سه‌ساله تحویل داده شد.

به گزارش تیتر گیلان  از آستانه‌اشرفیه، در پی گزارش این خبرگزاری با عنوان «کشتارگاهی که هم مرغ می‌کشد و هم آرامش مردم‌» در چند روز گذشته و با ورود دستگاه قضایی جلسات مختلفی در خصوص وضعیت کشتارگاه مرغ کیسم برگزار و این واحد تولیدی به یک شرکت سرمایه‌گذار دیگر واگذار شد.

در همین خصوص ظهر امروز رئیس کل دادگستری گیلان به همراه دادستان انقلاب مرکز گیلان از کشتارگاه مرغ کیسم بازدید و با اعضا هئیت مدیره آن دیدار کردند.

دادستان انقلاب مرکز گیلان در این بازدید و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت کشتارگاه مرغ کیسم یکی از واحدهای تولیدی فعال در کشور است، اظهار کرد: در سنوات گذشته این واحد بزرگ تولیدی با بیش از ۴۰ سال سابقه به مشکلّ بانکی خورده و صاحب اصلی آن اکنون در زندان به سر می‌برد.

سید مهدی فلاح‌میری یکی از دلایل مشکلات ایجاد  شده در کشتارگاه مرغ کیسم را سودجویی برخی افراد دانست و گفت: این واحد تولیدی دارای ظرفیت و امکانات خوبی به لحاظ ایجاد اشتغال است ولی بعد ار بروز مشکلات افرادی با هوف سودجویی و سوءاستفاده این واحد تولیدی را غصب و مشکلاتی را ایجاد کردند.

وی از واگذاری شرکت کشتارگاه مرغ کیسم به یک شرکت سرمایه‌گذاری خوش‌نام گیلانی خبر داد و افزود: از دو سال گذشته و با تاسیس اداره تسویه و ورشکستگی در گیلان، دادگستری به این مسئله ورود کرده و شناسایی تمامی مشکلات و بدهی‌های بانکی  این شرکت با نظارت اداره امور ورشکستگی به یک شرکت خوشنام گیلانی به صورت اجاره‌ای و سه‌ساله تحویل داده شد.

دادستان انقلاب مرکز گیلان با تاکید بر لزوم توجه به‌عدم تعطیلی کشتارگاه مرغ کیسم بیان کرد: دادگستری از سال ۹۲ پیگیر مشکلات کارخانه کشتارگاه مرغ کیسم بوده و یکی از عمده نگرانی‌های ما تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران بوده است لذا تمام هدف ما واگذاری این واحد تولیدی به یک کارخانه خوش‌نام بوده و نظارت کافی در این خصوص وجود دارد.

فلاح‌میری با اشاره به وجود دو مشکل عمده در شرکت کشتارگاه مرغ کیسم تصریح کرد: مشکلات زیست محیطی وعدم پرداخت بیمه کارگران دو مشکل عمده و بسیار مهم در شرکت کشتارگاه مرغ کیسم است و در همین خصوص از شرکت اجاره کننده تعهدات لازم در راستای حل این دو مشکل گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بودجه کافی در خصوص حل مشکل زیست محیطی کشتارگاه کیسم تامین شده است، گفت: یکی از مفاد این قرارداد حل مشکلات زیاد در حوزه زیست محیط و بهداشت عمومی جامعه است لذا از قبل از توسعه، افزایش نیرو و کشتار باید تمامی مشکلات زیست محیطی این واحد تولیدی برطرف شود.