تکمیل خط ریلی رشت به منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفت
تکمیل خط ریلی رشت به منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفت
در جریان بازدید دبیر مناطق آزاد کشور به گیلان تکمیل خط ریلی سراسری رشت به منطقه آزاد انزلی با همکاری وزارت راه در دستور کار قرارگرفته است.

به گزارش تیتر گیلان از بندرانزلی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در جریان سفر دور روزه خود به استان گیلان با حضور در سازمان منطقه آزاد انزلی از واحد تولیدی خزر منبع واقع در شهرک صنعتی شماره یک بازدید به عمل آورد.

واحد تولیدی خزر منبع یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع مخازن پلی‌اتیلن، فلزی و گالوانیزه در ابعاد مختلف در شمال کشور بوده و سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور در این بازدید ضمن شنیدن مشکلات کارکنان و مدیرعامل قول مساعد برای حل مشکلات مربوطه را داد.

حضور در یک واحد تولیدی مصنوعات چوبی دومین مقصد مشاور رئیس‌جمهور از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شماره یک در منطقه آزاد انزلی بوده است.

این شرکت صادرکننده انواع مصنوعات چوبی، سقف کاذب و کمپارس به کشورهای حاشیه دریای خزر و خلیج‌فارس است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در ادامه بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی به‌منظور رفع موانع تولید از واحد شمش گیلان واقع در شهرک صنعتی شماره یک منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورده و با کارکنان این واحد عظیم تولیدی به گفت‌وگو پرداخت.

واحد تولیدی شمش گیلان یکی از قدیمی‌ترین واحدهای تولیدی در منطقه آزاد انزلی بوده که از سنگ‌آهن و ضایعات آن شمش آهن تولید می‌کند و برای جوامع محلی بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

سعید محمد در این بازدید با بیان اینکه باید از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در مناطق آزاد کشور حمایت کامل انجام شود، اظهار کرد: در مناطق آزاد انزلی واحدهای تولیدی بسیار خوب و با میزان اشتغال بسیار خوبی وجود دارد که حمایت از آنان بسار به رشد اقتصاد در منطقه کمک خواهد کرد زیرا هدف از تأسیس مناطق آزاد ایجاد جهش در زندگی مردم است.

شرکت ایران یونچنگ نخستین واحد تولید سیلندر چاپ  با سرمایه‌گذاری خارجی بوده که علاوه بر انتقال تکنولوژی در زمینه تأمین نیاز داخلی فعالیت دارد چهارمین مقصد مشاور رئیس در سفر به گیلان بوده است.

استان گیلان به دلیل عضویت در اتحادیه اوراسیا و همسایگی با کشورهای حاشیه خزر دارای ظرفیت خوبی به لحاظ گسترش صادرات محصولات استراتژیک در منطقه است به همین منظور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از طرح ملی اتصال خط ریل سراسری به منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورد.

به گفته سعید محمد بهره‌برداری از مسیر ۳۴ کیلومتری خط آهن جیرده رشت به منطقه آزاد انزلی از مهم‌ترین اولویت‌های مسیرهای ترانزیت ریلی کشور که تکمیل آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آن‌طور که مشاور رئیس‌جمهور می‌گوید عزم بالای دولت روسیه جهت راه‌اندازی این مسیر نقل و انتقال کالا و اتصال به بازارهای هند و جنوب آسیا مهم‌ترین دلیل اهمیت تسریع در افتتاح این مسیر است.

انتهای پیام/