افزاییش ۱۲ درصدی بستری کرونایی در رشت
افزاییش ۱۲ درصدی بستری کرونایی در رشت
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه تاکنون مجموعاً ۹۴۲ هزار و ۵۰۰ دز واکسن در شهرستان تزریق شده، گفت: در آمار بستری‌های کرونایی شاهد افزایش ۱۲ درصدی بستری‌های کرونایی در سطح شهرستان هستیم و این بیانگر عادی انگاری‌ها در سطح شهرستان است.

به گزارش تیتر گیلان از رشت ، علی فتح‌اللهی ظهر امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان رشت در سالن جلسات فرمانداری با گرامیداشت فرارسیدن هفته وحدت، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۵ پایگاه‌ مختلف واکسیناسیون در شهرستان مشغول انجام واکسیناسیون می‌باشند که از این تعداد ۱۳ مرکز تزریق واکسن به‌صورت اداری و صنفی است و مابقی در اختیار عموم مردم است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه تاکنون مجموعاً ۹۴۲ هزار و ۵۰۰ دز واکسن در شهرستان تزریق‌شده، بیان کرد: از این تعداد ۶۳۷ هزار عدد دز اول و ۳۰۵ هزار و ۵۰۰ عدد دز دوم واکسن در سطح شهرستان تزریق‌شده است. در آمار مربوط به واکسیناسیون با در نظر گرفتن جمعیت بالای ۱۲ سال به بالا، شاهد تزریق ۸۳ درصدی دز یک و ۴۰ درصدی دز دوم در سطح شهرستان هستیم.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه در تزریق واکسن اگر همراهی و همکاری اقشار مختلف اداری و سازمانی، بسیج و سپاه نبود، یقیناً کنترل این ویروس باوجود تلاش‌های فراوان کادر درمان، قابل‌کنترل نبود، گفت: بااینکه سفرها در موج اخیر به نسبت سال گذشته افزایش قابل‌توجهی داشت ولی خوشبختانه در بحث فراگیری و آمار فوتی‌ها نگرانی قبل وجود نداشت و این نشان‌دهنده اثربخشی واکسن‌هاست.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون عمومی، بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان رشت به حدود ۶۵ درصد رسیده که به نسبت به هفته گذشته کاهش داشته‌ایم و قطعاً عادی انگاری‌های دوباره، مشکلات فراوانی را ایجاد خواهند کرد.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه با توجه به شرایطی که وجود دارد دولت سیزدهم ازنظر بحث مدیریتی در کنترل کرونا نگاه‌ متفاوت‌تری دارد، گفت: در ستاد ملی کرونا که هفته جاری برگزار شد، بحث مدیریت هوشمند مطرح و با تصویب مدیریت هوشمند در اعمال محدودیت‌های مشاغل و رنگ‌بندی‌ها بازنگری صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان رشت روزانه بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دز واکسن در شهرستان رشت تزریق می‌شود، افزود: از دو هفته‌ آتی سیر نزولی تزریق دز اول و سیر صعودی تزریق دز دوم را شاهد خواهیم بود که نویدبخش اتفاقات خوبی خواهیم بود که این امر نیازمند برنامه‌ریزی و نظم در مراجعه به پایگاه‌ها دارد.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه از مجموع ۶۵ هزار و ۵۱۳ دانش‌آموز بالای ۱۲ سال شهرستان تا به امروز ۴۷ هزار و ۲۴۰ دانش‌آموز واکسینه شده‌اند، گفت: با توجه به آمار بالا در این رابطه ۷۲ درصد تزریق واکسن را به دانش‌آموزان داشته‌ایم.

وی در خصوص آمار مربوط به واکسیناسیون معلمین بیان کرد: تاکنون بیش از ۹۲ درصد از معلمین شاغل در مدارس دولتی و ۸۰ درصد از معلمین شاغل در مدارس غیردولتی واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

فتح‌اللهی با بیان اینکه آمار نشان از عادی انگاری مردم در مقوله مبارزه با کرونا را دارد، گفت: در آمار بستری‌های کرونایی از تعداد ۱۸۳ بستری هفته گذشته به تعداد ۲۰۵ بستری در امروز رسیده‌ایم که شاهد افزایش ۱۲ درصدی بستری‌های کرونایی در سطح شهرستان هستیم.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به فرهنگ بالای مردم شهرستان در حوزه واکسیناسیون تصریح کرد: استقبال خوب مردم با فرهنگ شهرستان رشت از روند واکسیناسیون موجب شده تا دغدغه مقاومت عده‌ای در برابر تزریق واکسن را در این شهرستان نداشته باشیم و به امید خدا در هفته آتی افتخار گذر از تزریق یک‌میلیون واکسن در سطح شهرستان، نصیب مردم نجیب خواهد شد.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با اشاره به تأمین واکسن برکت افزود: دز یک واکسن برکت با استقبال خوب مردم مواجه شده و روند تزریق دز یک این واکسن از هفته اخیر آغازشده و این روند تا زمان تأمین واکسن ادامه دارد.

وی با اشاره به بازدیدهای میدانی برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح شهرستان گفت: در هفته گذشته تعداد دو هزار و ۱۲۳ واحد صنفی بازدید به‌عمل‌آمده که از این تعداد ۱۱۹ اخطار و تعداد ۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب شده‌اند.

انتهای پیام/