تزریق دز سوم کرونا به کادر درمان گیلان
تزریق دز سوم کرونا به کادر درمان گیلان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تزریق دز سوم کرونا به کادر درمان گیلان گفت: طبق دستور وزارت بهداشت دز سوم کرونا به کادر درمان که مستقیم با بیماران کرونایی درگیر هستند و به بیماران دارای نقص ایمنی تزریق خواهد شد.

به گزارش تیتر گیلان از رشت، فردین مهرابیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در گیلان با کاهش جدی مواجه شده است، اظهار کرد: پس از ماه‌ها موج پنجم کرونا در گیلان کنترل‌شده ولی در چند هفته گذشته شاهد عادی‌انگاری و انجام سفر و دور همی‌های غیرضروری در گیلان بودیم که این امر موجی از نگرانی را در جامعه ایجاد کرده است.

وی با ابراز نگرانی از احتمال شیوع موج بعدی کرونا در گیلان گفت: ۸۱ درصد جمعیت هدف بالای ۱۲ سال نوبت اول واکسن کرونا و ۳۴ درصد نوبت دوم و ۷۱ درصد از جمعیت دانش آموزان واکسیناسیون شده‌اند ولی بااین‌حال به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی شاهد افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری‌شده در مراکز درمانی گیلان هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی ۱۰۳ بیمار جدید کرونایی در گیلان خبر داد و افزود: علیرغم تسریع در روند تزریق واکسیناسیون متأسفانه ۳۵۸ بیمار کرونایی در بیمارستان و مراکز درمانی گیلان بستری بوده که از این تعداد ۱۰۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی و ۷۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

مهرابیان با اشاره به تزریق دز سوم کرونا به کادر درمان گیلان بیان کرد: طبق دستور وزارت بهداشت دز سوم کرونا به کادر درمان که مستقیم با بیماران کرونایی درگیر هستند و به بیماران دارای نقص ایمنی تزریق خواهد شد.