کنترل عوامل محیطی تهدیدکننده؛ حیاتی و مثمر ثمر است
کنترل عوامل محیطی تهدیدکننده؛ حیاتی و مثمر ثمر است
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم زمان با روز جهانی بهداشت محیط، کنترل تمام عوامل محیطی تهدیدکننده به شکل حاد یا مزمن، توسط کارشناسان بهداشت محیط را بسیار حیاتی و مثمر ثمر خواند.

.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تیتر گیلان مخ؛ دکتر ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صدور پیامی فرارسیدن روز جهانی بهداشت محیط را گرامی داشت.
در پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است:
روز جهانی بهداشت، فرصتی برای یادآوری زحمات گروهی از تلاشگران حوزه سلامت است که با در پیش گرفتن اقدامات تبیینی و نظارتی، عوامل مؤثر در حفظ و سلامتی انسان را کنترل می‌کنند.
در جوامع امروزی، به خصوص در شیوع بحران کووید۱۹ که گسترش آلودگی‌ها و انتشار ویروس در محیط به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم سلامت انسان‌ها را پیوسته تحت تاثیر قرار می دهد، کنترل تمام عوامل محیطی تهدیدکننده به شکل حاد یا مزمن توسط کارشناسان بهداشت محیط بسیار حیاتی و مثمر ثمر است.
بی‌شک، حفظ، پایداری و ارتقای سلامت جامعه درگرو رعایت بهداشت بوده و کنترل همه‌جانبه عوامل در راستای آن، به‌ویژه توسط فعالان عرصه بهداشت محیط، قابل‌تأمل و درخور تحسین است.
اینجانب، ضمن تقدیر از زحمات مضاعفی که کارشناسان بهداشت محیط در جهت تأمین و حفظ سلامت جامعه به‌ویژه در بحران کرونا متحمل می‌شوند، آرزوی پایداری سلامت و بهداشت در جامعه و تندرستی را برای یکایک کارشناسان محیط از خداوند منان خواستارم.

دکتر ارسلان سالاری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان