مجمع خیرین نیازهای حوزه سلامت را شناسایی و در جذب منابع نیکوکاران برنامه‌ریزی کند
مجمع خیرین نیازهای حوزه سلامت را شناسایی و در جذب منابع نیکوکاران برنامه‌ریزی کند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر شناسایی نیازهای حوزه سلامت توسط مجمع خیرین، گفت: بسیاری از خیران نیازهای حوزه سلامت را نمی‌شناسند اما مایلند به هر طریقی به بخش بهداشت و درمان کمک کنند که این مهم نیازمند برنامه‌ریزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تیترگیلان؛ دکتر ارسلان سالاری-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، صبح امروز در نشستی با اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل جدید مجمع خیرین سلامت گیلان در سالن اجلاس معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حائز اهمیت برشمردن مجموعه اقدامات خیرین و نیکوکاران در تمامی عرصه‌ها، اظهار کرد: کار خیر همچون چشمه جاری تا زمانی که اثرات آن باقی بماند می‌تواند مثمر ثمر باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر تسریع در برنامه‌ریزی‌ها جهت جمع‌آوری کمک‌های خیران و نیکوکاران حوزه سلامت در سطح استان، افزود: تمامی منابعی که از ناحیه خیرین و نیکوکاران به‌ویژه در شهرستان‌ها جمع‌آوری می‌شود باید تبدیل به خدمت به مردم شود.
وی بر لزوم شفاف‌سازی منابع جمع‌آوری‌شده و همچنین هزینه کردها در مجمع خیرین تأکید کرد و گفت: برقراری نظام حسابداری هوشمند و خارج کردن سازوکارهای مجمع از دریافت و پرداخت های سنتی،  از اولویت‌های دوره کنونی باشد.
دکتر سالاری با تصریح بر اینکه نباید منتظر ماند تا خیری به مجمع مراجعه و نیت خیرخواهانه خود را ادا کند، گفت: عقب‌ماندگی‌های حوزه سلامت گیلان بسیارند و این در حالی است که بسیاری از خیران ،  نیازهای حوزه سلامت را نمی‌شناسند و مایلند به هر طریقی به بخش بهداشت و درمان کمک کنند. از این‌ رو شایسته است برای دریافت هدایا و منابع خیرین به درب خانه‌های آن‌ها نیز مراجعه کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اقدامات قابل‌توجه و ارزشمند مجمع خیرین دیگر استان‌ها، خاطرنشان کرد: زحمات متحمل شده در مجمع ارزشمند است اما مجموع این اقدامات در مقایسه با دیگر استان‌ها نیاز به تلاش بیشتری دارد.
وی متقبل شدن کار خیر را مستلزم وقت و پشتکار دانست و افزود: مجمع خیرین سلامت ابتدا باید نیازمندی‌های استان را در بخش بهداشت و درمان شناسایی و سپس برای تحقق آن‌ها برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت داشته باشند که تعریف پروژه‌های عمرانی و تأمین هزینه‌های اجرای آن با منابع خیران یکی از آن نمونه‌ها است.