تلاش های صورت گرفته در جهت بهبود زیرساخت های حوزه سلامت گیلان مطلوب است
تلاش های صورت گرفته در جهت بهبود زیرساخت های حوزه سلامت گیلان مطلوب است
آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان پس از بازدید از طرح های توسعه و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مجموعه اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر را مثبت ارزیابی کرد و آنها را مطلوب دانست.

به گزارش پایگاه خبری تیتر گیلان ؛ آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در حاشیه بازدید از طرح‌های توسعه حوزه بهداشت و درمان گیلان در سایت لاکان رشت در جمع خبرنگاران با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان، اظهار کرد: تلاش‌های صورت گرفته در جهت بهبود و ارتقای زیرساخت های حوزه سلامت در استان مطلوب است، اما باید همچنان تلاش کرد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه تمهیدات درستی جهت افزایش آمادگی ها برای پیک های احتمالی کرونا در استان در نظر گرفته شده است ، افزود: تلاش‌های صورت گرفته رضایت بخش بوده اما لازم است مردم همچنان به توصیه هایی که تاکید می‌شود، پایبند بوده و بیشتر رعایت کنند.
آیت الله فلاحتی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه را مثمرثمر توصیف کرد و گفت: با احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی جایگزین پورسینا و همچنین تکمیل دانشکده پزشکی در سایت لاکان، امیدواریم شاهد تحولات خوبی در بخش بیمارستانی و تجهیزاتی در استان باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اذعان به اینکه مجموعا وضعیت استقرار تجهیزات پزشکی و درمانی در استان رضایت‌بخش است اما کافی نیست، اذعان داشت: در سایه تلاش های صورت گرفته اغلب بیمارستان های استان به دستگاه اکسیژن ساز مجهز شده‌اند اما این حق گیلان نبود که تا این حد عقب بماند.
امام جمعه رشت همچنین به سالن جدیدالاحداث پشتیبان لاکان رشت اشاره و تصریح کرد: فضای فیزیکی و استقرار تخت های بستری و امکانات این فضای درمانی پشتیبان بسیار خوب و جزء سایت های نمونه کشوری است و در شرایط اورژانسی قابلیت پذیرش بیماران را دارد که این در مواقع ضروری بسیار حایز اهمیت است.
وی در ادامه از زحمات همه پزشکان، پرستاران، کادر بهداشتی و درمانی و تیم های مدیریتی دانشگاه جهت مقابله با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نمود و از آنان خواست تا پایان بیماری منحوس کرونا همچنان در صحنه بمانند و آماده ارایه خدمت به بیماران نیازمند باشند.

گفتنی است: آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان عصر امروز در معیت رئیس و جمعی از مسوولان‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان از طرح های توسعه پورسینا، رازی، ۱۷ شهریور، حشمت و سایت لاکان به صورت سرزده بازدید کرد