بازدید سرزده آیت‌الله فلاحتی از طرح‌های حوزه سلامت گیلان + عکس
بازدید سرزده آیت‌الله فلاحتی از طرح‌های حوزه سلامت گیلان + عکس
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به‌صورت سرزده از پنج طرح عمرانی حوزه سلامت در شهر رشت بازدید کرد و در جریان کم و کیف و مراحل بهره‌برداری آن‌ها قرار گرفت.

.

به گزارش  پایگاه خبری تیتر گیلان از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان عصر امروز در معیت دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از طرح‌های توسعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان رشت بازدید کرد.

امام‌جمعه رشت ابتدا در بیمارستان دائمی ۶۰ تخت خوابی سرلشکر شهید موسی نامجو حضور یافت و از همیاری ارتش در احداث آن تقدیر کرد.

فلاحتی همچنین در بخش جدیدالاحداث ICU اعصاب، محل احداث بیمارستان جایگزین ۳۵۰ تختخوابی پورسینا، محل احداث بخش آنژیوگرافی ریفرال و بازسازی اتاق عمل مرکز آموزشی درمانی پورسینا نیز حاضر و در جریان کم و کیف احداث آن‌ها قرار گرفت.

وی همچنین از بخش جدیدالاحداث اورژانس، بستری‌ها، سونوگرافی، رادیولوژی و CCU مرکز آموزشی درمانی تخصصی قلب دکتر حشمت رشت نیز بازدید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در ادامه، از طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای حوزه سلامت گیلان از طرح توسعه مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت و از بخش‌های اتاق عمل، بخش نوجوان بخش بستری جراحی، بخش NICU، درمانگاه، پاویون پزشکان و بخش‌های آموزشی آن نیز بازدید کرد.

فلاحتی همچنین در مرکز سانتر کرونای استان نیز حاضر شد و در ابتدا از مرکز آزمایشگاه جدید احداث مرکز آموزشی درمانی رازی و سپس از بخش‌های CT اسکن و دستگاه اکسیژن ساز این مرکز بازدید کرد.

خوابگاه دخترانه شهید سلیمانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با اعتبار ۳۲ میلیارد تومانی خریداری و تجهیز شده نیز از دیگر عرصه‌هایی بود که توسط نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بازدید و مورد تحسین وی قرار گرفت.

امام‌جمعه رشت در پایان بازدید از طرح‌های توسعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان وارد سایت دانشگاهی لاکان رشت شد و در جریان روند احداث طرح‌های عمرانی در حوزه سلامت استان در این ناحیه آموزشی و درمانی ازجمله مرکز مراقبتی پدافند غیرعامل (اورژانس پشتیبان) قرار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در حاشیه بازدید از طرح‌های توسعه گیلان در سایت لاکان رشت در جمع خبرنگاران با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته مسؤولان استان در جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان اظهار کرد: تلاش‌های صورت گرفته در جهت بهبود و ارتقاء زیرساخت‌های حوزه سلامت در استان مطلوب است.

فلاحتی با بیان اینکه تمهید مقدمات خوبی جهت افزایش آمادگی‌ها برای پیک‌های احتمالی کرونا در استان در نظر گرفته‌شده، افزود: تلاش‌های صورت گرفته رضایت‌بخش بوده اما لازم است مردم همچنان به توصیه‌هایی که تأکید می‌شود، پایبند باشند و بیشتر رعایت کنند.

وی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه را مثمرثمر توصیف کرد و گفت: با احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی جایگزین پورسینا و همچنین احداث دانشکده پزشکی در سایت لاکان امیدواریم شاهد تحولات خوبی در بخش بیمارستانی و تجهیزاتی استان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اذعان به اینکه مجموعا وضعیت استقرار تجهیزات پزشکی و درمانی در استان رضایت‌بخش است اما کافی نیست، بیان کرد: در سایه تلاش‌های صورت گرفته، اغلب بیمارستان‌های استان به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شده‌اند اما این حق گیلان نبود که تا این حد عقب بماند.

امام‌جمعه رشت همچنین به سالن جدیدالاحداث پشتیبان لاکان رشت اشاره کرد و افزود: سالن اورژانس پشتیبان سایت لاکان جزو سایت‌های نمونه کشوری است و در شرایط اورژانسی قابلیت پذیرش بیماران را دارد.