کارآمدی» و «داشتن برنامه» ملاک تعیین استاندار باشد
کارآمدی» و «داشتن برنامه» ملاک تعیین استاندار باشد
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تأکید بر منطبق بودن مشی استانداران با رویکردهای دولت سیزدهم، گفت: کارآمدی و داشتن برنامه در کنار دیگر ویژگی‌های یک مدیر انقلابی باید ملاک تعیین استانداران باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد صفری ملک میان امروز در گفت‌وگو با تیترگیلان در رشت با تأکید بر منطبق بودن رویکرد استانداران با مشی دولت مستقر، اظهار کرد: با توجه به رویکرد آیت‌الله رئیسی جهت تشکیل دولت قوی و کارآمد و همچنین وجود مشکلات عدیده در کشور به لحاظ اقتصادی و عمرانی می‌طلبد استاندارانی در استان‌ها انتخاب شوند که هم‌تراز با رویکردها و سیاست‌های دولت باشد.

وی با برشمردن برخی از ویژگی‌های استانداران، افزود: ملاک انتخاب استاندار در درجه نخست پس از داشتن ویژگی‌های شخصیتی بارز باید حس تعلق‌خاطر به انقلاب، ساده زیستی، عدم تمایل به انگیزه‌های دنیوی، کارآمدی و از همه مهتر برنامه محور بودن است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح‌شدن چندین گزینه جهت پذیرفتن سکان‌داری استانداری گیلان، گفت: افرادی که در تلاش هستند تا خود را به‌عنوان استاندار گیلان تعرفه کنند باید حتماً برنامه محور باشند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارآمدی مبتنی بر برنامه در هدایت استان بسیار مؤثر است، تصریح کرد: در کنار داشتن برنامه برای هدایت استان، توان کافی برای نفوذ در حاکمیت و تلاش برای رفع مشکلات استان از لازمه‌های استاندار باشد.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجمع نمایندگان گیلان نمی‌تواند از افراد بی‌برنامه جهت سپردن مسؤولیت استانداری حمایت کند، گفت: از همه جریان‌های سیاسی، شخصیت‌ها و افرا ذی‌نفوذ انتظار داریم افرادی را تعرفه کنند که هم مجرب و همه دارای برنامه باشد.

انتهای پیام/