اهدای تجهیزات درمانی بیماران کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)گیلان
اهدای تجهیزات درمانی بیماران کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)گیلان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه اهدای یک و نیم میلیارد تومان تجهیزات و اقلام موردنیاز درمان بیماران کرونا در استان توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بر لزوم مساعدت بیشتر این ستاد در جهت جبران عقب‌ماندگی‌های حوزه سلامت استان تأکید کرد.

به گزارش تیتر گیلان  از رشت، صبح امروز محمد کرمی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گیلان با حضور در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان با ارسلان سالاری رئیس دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تقدیر از مساعدت‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بحران کرونا اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یکی از همراهان مردم در بحران کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون بوده است.

ارسلان سالاری با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از ابتدای کرونا تاکنون افزود: این ستاد علاوه بر تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و حفاظت فردی، در تأمین تجهیزات سرمایه‌ای ازجمله دستگاه اکسیژن ساز در املش نیز مشارکت داشته است.

وی با اذعان به اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اقدامات قابل‌توجهی در جهت توسعه زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی داشته، گفت: استان گیلان با توجه به حجم عقب‌ماندگی‌ها در حوزه زیرساخت به‌شدت نیازمند توان و کمک این نهاد انقلابی و مردم محور است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان نیز در این نشست با تقدیر از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان در بحران کرونا اظهار کرد: در بحران کنونی که همه با آن مواجه هستیم، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز اقداماتی را در جهت کاهش میزان ابتلا و افزایش بهداشت عمومی در جامعه انجام داده است.

محمد کرمی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان اما از ابتدای پیک کرونا در کنار مردم بوده، افزود: توزیع بسته‌های بهداشتی برای بیماران خاص و  عموم مردم، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، تهیه و توزیع ماسک، لباس ایزوله و شیلد برای مراکز درمانی و همچنین راه‌اندازی دو واحد سیار و ثابت دوراپزشکی در استان ازجمله اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گیلان بوده است.

 مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان همچنین از استمرار مساعدت‌های این ستاد به کادر بهداشت و درمان خبر داد و گفت: جهت تداوم مشارکت این ستاد در درمان بیماران کرونایی، امروز نیز هفت‌دستگاه کمک تنفسی بای پپ، دو عدد ونتیلاتور و ۳۰ عدد کپسول اکسیژن به مراکز بیمارستانی و درمانی استان با اعتبار حدود یک و نیم میلیارد تومانی تأمین و آماده توزیع است.

انتهای پیام/