جشن نفس به سان فرماندهان قدسی
جشن نفس به سان فرماندهان قدسی
همانگونه که شهید املاکی در دوران دفاع مقدس ماسک خود را به همرزمش بخشید تا حیات همرزمش برقرار باشد، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز امروزه در تلاش است تا با تأمین و توزیع کپسول‌های اکسیژن، نفس را به هم وطنان خود هدیه کند.

به گزارش تیتر گیلان، حمیدرضا دنیادیده، خبرنگار و فعال رسانه در یادداشتی نوشت: حدود دو سالی از شیوع گسترده کرونا در جهان می‌گذرد و این پاندمی تمامی فعالیت‌های بشر را به شدت تحت تأثیر قرار داده و به نوعی جهان را قبضه کرده است.

هیچ کس در جهان تاکنون مدعی نشده که می‌تواند در برابر کرونا و آلودگی‌های آن در امان باشد چراکه این ویروس هر روز در طغیانگری‌هایش نشان داده با هر موجی هزاران تن را می‌بلعد و آن را از چرخه طبیعت و حیات، حذف می‌کند.

در برابر این سطح از تهاجم و ویرانگری ویروس کرونا و در شرایطی که بسیاری همچنان خود را از حضور در جوامع پنهان کرده، اقشاری همچون پزشکان و پرستاران هستند که تا پای جان، پای رکاب‌اند و علارغم خستگی های مفرط میدان را خالی نمی‌کنند.

اما در کنار مدافعان سپید پوش پزشک، پرستار بهورز و ماما، اقشار و صنوفی همچون بسیج و سپاه، نیروهای مسلح و یا هلال احمر نیز هستند که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون سینه خود را برای نجات جان انسان ها سپر کرده و عرصه را میدان نبرد می‌دانند.

از جمله خالقان حماسه نبرد با کرونا از ابتدا تاکنون، بسیجیان و سپاهیان ولایت پیشه و مردم مدار هستند که ثابت کرده اند‌ نه تنها برای حفظ انقلاب بلکه برای ولی نعمتان آن نیز جان‌نثاری می‌کنند.

بسیج و سپاه دو ید پر توان ملت مظلوم و مقتدر ایران اسلامی در دفاع از ملت در برابر ویروس کرونا روزگاری در گندزدایی و ضدعفونی کردن محلات و کوچه ها، ماه ها در بیماریابی و جداسازی مبتلایان از افراد سالم، ایامی در جمع آوری کمک های مومنانه مردم و به راه انداختن مواسات و همدلی، فصلی در سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون ملی علیه کرونا و اکنون نیز پیاپی در تلاش برای جبران کمبود مراکز بیمارستانی به اکسیژن طبی مشغول بوده و هستند.

امروز شنیده شد که سپاه و بسیج در گیلان جشن نفس به راه انداخته و با تهیه و توزیع ۵۰۰ کپسول اکسیژن طبی در تلاش است تا کمبود مراکز بیمارستانی و درمانی به اکسیژن را تامین کند.

گیلانیان خوب به یاد دارند که این استان روزگاری در خود شهید املاکی را داشته که هنگام آلوده شدن محیط به بمب شیمیایی وقتی دید همرزمش ماسک جنگی ندارد و آلوده می‌شود، ماسک از رویش درآورد، خود آلوده شد اما نگذاشت که همرزم و هم نوعش به شیمیایی آلوده شود.

تامین و اهدای کپسول‌های اکسیژن طبی برای درمان و برگرداندن بیماران کرونایی توسط سپاه در امتداد داستان اهدای نفس شهید املاکی به هم نوعش بوده که فرمانده سپاه قدس استان به نوعی دیگر تاریخ دفاع مقدس را تکرار و همچون سردار شهید املاکی، شخصیت قهرمان دیگری را در سرزمین سردار میرزاکوچک خان جنگلی خلق کرده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان امروز در راستای سلسله خدمات کرونایی که به گیلانیان و مدافعان سلامت آن ارایه کرده، نشان داد پرورش یافته مکتب دفاع مقدس بوده و امانت دار فرماندهی میادین نبرد هم‌رزمان شهیدش است و در این تا پای جان خواهد ایستاد. ان‌شاءالله.

انتهای پیام/