حجاب داشتن معروفی است که کسی در مورد آن نمیتواند منکر باشد
حجاب داشتن معروفی است که کسی در مورد آن نمیتواند منکر باشد
سید صدیقه شجاعی فرمانده حوزه خواهران روستای نوخاله با بیان این مطلب که گفته می‌شود هر کسی آزاد است پوشش داشته باشد و هر کسی که نمی‌خواهد پوشش نداشته باشد،گفت: در این جامعه میتوانیم بگوییم سکولار حاکمیت دارد که دین تعیین کننده ارزش ها، روش ها و نظام اجتماعی آنان نبوده و بر ارگان های آن حاکم نباشد ودر حال دین زدایی است به هر نحوی که ممکن باشد

به گزارش تیتر گیلان، سید صدیقه شجاعی کارشناس وطلبه حوزه علمیه معتقد است: «افرادی که بحث آزادی حجاب را در جامعه سر می‌دهند، نمی‌خواهند حکومت اسلامی بر جامعه حاکمیت داشته باشد و ترویج این رویکردهایی که از اسلام آمریکایی نشاءت می‌گیرد و هدفشان ترویج فرهنگ غرب در جامعه اسلامی است

وی با اشاره به اینکه عده ای سکولار لیاقت و تمایلی برای زانو زدن در مکتب اسلام ناب، قرآن کریم و اهل‌بیت علیهم‌السلام را ندارند تشریح کرد:طبق نتایجی که از آموزه‌های دینی و از مباحث علمای اسلام گرفته می‌شود، حجاب را خداوند واجب کرده و انسان مسلمان حق انتخاب در این مورد ندارد.

فرمانده حوزه خواهران روستای نوخاله اکبری در مصاحبه با خبرنگار تیتر گیلان گفت: معتقد است آزاد کردن حجاب مانند این است که در احکام شرعی و دینی مختار هستیم و هر حرامی را که خداوند دستور داده به دلخواه انعطاف بخشیده و نامش را آزادی انسان در اختیارات بنامیم و این در حالیست ؛که پیرو مکتبی هستیم که الگوی آن حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها هستند و مهم‌ترین خصیصه سیره آن حضرت، حجاب است و همیشه قضیه چادر خاکی آن حضرت مهم‌ترین مسئله‌ای است که در روضه‌های آن حضرت خوانده شده و به حیا و عفت ایشان اشاره شده است.

شجاعی با اذعان به اینکه طبق آموزه‌های اسلام، حجاب مصونیت است،چون حکم الهی بوده یعنی خداوند متعال حکیم مطلق است و حکمی را صادر نمی‌فرماید که به ضرر انسان‌ها باشد. در همین راستا حکمی را که در مورد حجاب دستور داده، قطعاً به صلاح خانواده‌های انسان‌ها هم در مسائل معنویت و تکامل فردی است و در سطح اجتماع هم موجب مصونیت بخشی جامعه و حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی می‌شود.

شجاعی حجاب را یک حقیقت و ملکه نفسانی آن را «عفت» نامید و تصریح کرد: حالتی در قلب است که مانع از غلبه شهوات نفس میشود وقتی نفس عفیف باشد، قلب حالتی در پیشگاه خدا خواهد داشت که انسان از گناه کردن شرم می‌کند و به این حالت قلبی، حیا گفته می‌شود.

وی با انتقاد از اینکه برخی پو شش وحجاب را محدودیتی برای زنان تعبیر می‌کنند اظهار کرد: عده ای حجاب و عفیفه بودن را دست و پا گیر است و مانع از فعالیت اجتماعی و حصاری که محدودش میکند میدانند ،در صورتیکه که در بینش قرآن کریم، حجاب زن تنها مربوط به خود او و خانواده اش نیست بلکه حجاب زن، حق الهی است یعنی حیثیت زن، حریم خداوند است. خدای سبحان، زن را با سرمایه عاطفه آفرید تا معلم انسانهای با کرامت باشد و پیام عاطفه بیاورد. اگر جامعه‌ای این درس رقت و عاطفه را ترک نمود و به دنبال غریزه و شهوت رفت، به همان فسادی مبتلا می‌شود که در غرب ظهور کرده است.

شجاعی کمک به خانواده‌های محروم ، حمایت از خانواده های نیازمند برای سفر زیارتی مشهد مقدس به صورت خانوادگی، دوخت و توزیع ماسک، کمک به کادر درمانی و همکاری با شبکه بهداشت  کلاس‌های آموزشی اشتغالزایی جهادی را در روحیه خود باوری زنان بسیجی بسیار موثر قلمداد کرد وگفت:تشکیل گروه های پیاده روی ،بزرگداشت مراسم های مذهبی و فرهنگی،تجلیل از دختران محجبه دیدار با خانواده ی شهدا و استفاده از ظرفیت های مختلف نهادها و سازمان ها در رشد وتوسعه بانوان را جز برنامه های محوری خود در اعتلای حوزه بانوان دانست.

شجاعی در تحلیل واجرای برنامه ی پایگاه مقاومت روستای نوخاله اکبری شهرستان صومعه سرا که بسیار مفید و مهم است، گفت: برگزاری این برنامه ها باهدف ارتقا دادن سطح کیفی معنویت و بصیرت دادن به بانوان بسیج است، که
افزایش معنویت توام با رشد ایمان آگاهانه و بصیرت بسیجیان و مخصوصا تقویت باورهای دینی و توسعه اخلاق و رفتارهای اسلامی در میان آحاد بسیجیان و تربیت نیروهای طراز اول وانقلابی است.

انتهای پیام/